5 mīti par siltuma taupību mājās

Aukstos rudens un ziemas mēnešos siltuma rēķini var būt nopietns finansiāls slogs, un daudzi no mums meklē dažādus veidus kā samazināt apkures izmaksas. Tomēr dažreiz sabiedrībā izplatās mīti un nepatiesas pārliecības par to, kā vislabāk ietaupīt siltumu aukstajos mēnešos. Kādi ir biežāk sastopamākie mīti par siltuma taupīšanu?

5 mīti par siltuma taupību mājās

Mīts Nr. 1 - Tu ietaupīsi, ja apsildīsi tikai vienu telpu mājās

Daudzi uzskata, ka var ietaupīt uz apkures rēķina, apsildot tikai kādu konkrētu telpu mājoklī. Tomēr šis mīts ir nepatiess. Apkures sistēmas ir aprīkotas ar termostatiem, kas uztur vienādu temperatūru visā mājā. Ja tiks apsildīta tikai viena telpa mājās, apkures sistēma strādās intensīvāk, lai noturētu šo temperatūru visā mājoklī un rezultātā enerģijas patēriņš var palielināties.


Ieteikums - uzturēt vienādu temperatūru visā mājā, izmantojot termostata programmu, lai samazinātu temperatūru, kad Tu neatrodies mājās vai gulēšanas laikā.


Mīts Nr. 2 - Tu ietaupīsi, ieslēdzot tikai vienu radiatoru telpā

Kāds noteikti ir domājis, ka izslēdzot un neizmantojot visus radiatorus telpā, var ietaupīt uz siltuma rēķina. Šāda rīcība drīzāk radīs papildus tēriņus, jo vienam radiatoram būs jāapsilda visa telpa, lai sasniegtu noteikto temperatūru. Turklāt siltuma plūsma telpā sadalīsies nevienmērīgi. 


Ieteikums - tā vietā, lai izslēgtu radiatorus, ir ieteicams izmantot termostatus uz katra radiatora un kontrolēt siltuma izkliedi, lai nodrošinātu optimālu temperatūru visā mājā. 


Mīts Nr.3 - Tu ietaupīsi, ja atslēgsi apkuri, kad dosies ārā no mājas

Daudzi uzskata, ka, pilnīgi izslēdzot apkuri, kad neviens neatrodas mājās, tas ļaus ietaupīt enerģiju. Diemžēl apkures izslēgšana var novest līdz pilnīgai telpu atdzišanai, un vēlāk, lai sasildītu tās atkārtoti, tiks patērēts vairāk enerģijas, nekā to saglabājot optimālā līmenī. 


Ieteikums - labākais veids, kā ietaupīt enerģiju, ir iestatīt termostatu uz zemāku temperatūru, kad Tu neatrodies mājās, nevis pilnībā to izslēgt.


Mīts Nr. 4 - jo karstāki radiatori, jo vairāk tie dod siltumu

Pārāk augsta radiatoru temperatūra ne vienmēr nozīmēs lielāku siltuma izdalīšanos. Optimālai siltuma izplatībai būtu jāsaglabā telpas komfortam nepieciešamā temperatūra, nevis jāiestata pārāk augstas temperatūras, kas var izraisīt siltuma zudumus un patērēt vairāk enerģijas.
Ieteikums:

Savā mājoklī iestati optimāli ieteicamo gaisa temperatūru, atkarībā no telpas:

  • dzīvojamajā istabā no +21 līdz +23°C;
  • guļamistabā no +18 līdz +21°C;
  • bērnistabā no +21 līdz +23°C;
  • virtuvē +18°C;
  • vannas istabā +23°C;
  • koridorā vai hallē no +16 līdz +18°C.

Mīts Nr. 5 - lai apkures ierīces būtu efektīvas tām jāstrādā ar pilnu jaudu
Apkures iekārtas var darboties efektīvi arī pie mazākās jaudas iestatījumiem, ja tie ir piemēroti konkrētajam telpas izmēram un apkures vajadzībām. Strādājot uz pilnu jaudu, iekārtas var patērēt vairāk enerģijas, bet tas ne vienmēr nodrošina labāku apkures efektivitāti.

Ieteikums - atceries, ka "vairāk" ne vienmēr nozīmē "labāk," un izvēlies apkures iestatījumus, kas atbilst telpas un apkures vajadzībām, lai ietaupītu enerģiju un samazinātu kopējās siltuma izmaksas.

Siltuma taupīšana ir būtiska ne tikai mājokļa komfortam, bet arī ilgtermiņa finanšu stabilitātei un vides aizsardzībai. Ņem vērā augstāk pieminētos mītus un ieteikumus un izvairies no nepamatotiem siltuma zudumiem un augstiem rēķiniem.  Lai silti!

Izvēlies sev izdevīgāko OCTA piedāvājumu.

OCTA salīdzinājums kopā ar Altero 3 min laikā

Aprēķināt cenu