Altero aktualitātes

06.11.2023.

Labs vai slikts parāds - ko der zināt?

Parādi spēlē nozīmīgu lomu personīgajās finansēs, un tiem ir gan pozitīva, gan negatīva ietekme uz Tavu finansiālo situāciju. Lai efektīvi pārvaldītu parādus, ir svarīgi apzināties dažādus parādu veidus un to ietekmi uz mūsu finansiālajiem mērķiem. Ko der zināt par parādiem un kā tos pārvaldīt gudrāk? Lasi jau zemāk!

24.11.2023.

Kredīts 18 gados. Ko ņemt vērā?

Sasniedzot 18 gadu vecumu un esot likumīgi atbildīgs par savu rīcību, Tev ir iespēja pieteikties dažādiem finanšu pakalpojumiem, tostarp aizdevumiem. Tomēr ir svarīgi apzināties, ka kredīta izsniegšana ir atkarīga no dažādiem faktoriem. Ko aizdevēji ņem vērā, izsniedzot kredītu jauniešiem, kas tikko sasnieguši 18 gadu vecumu?

21.11.2023.

6 iepirkšanās padomi Melnās Piektdienas sezonai

Melnā Piektdiena ir iepirkšanās fenomens, kas pārņem patērētājus ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Šis tradicionālais tirdzniecības svētku posms ir ieguvis slavu ar milzīgajām atlaidēm, kas tiek piedāvātas dažādos klātienes un arī online veikalos.

15.11.2023.

Kas jāizvērtē pirms ņemt auto kredītu?

Ja apsver ērtākas un uzticamākas automašīnas iegādi, bet līdzekļu trūkuma dēļ tas šķiet grūti realizējams, tad vari izvērtēt auto kredīta iespējas. Lai gan aizdevuma ņemšana dažiem var radīt šaubas, ir svarīgi apzināties, ka auto kredītam ir daudz priekšrocību, kas to padara par ērtu risinājumu. Lasi tālāk rakstā - kādi ir galvenie aspekti, kas jāņem vērā, pirms pieņemt lēmumu par labu auto kredītam?

10.11.2023.

7 soļi kā sasniegt finansiālo neatkarību

Finansiālā neatkarība? Šis vārdu salikums ir daudzu cilvēku sapnis. Ar to saprotams materiālais stāvoklis, kurā Tev ir pietiekami daudz resursu un ienākumu, lai varētu dzīvot savu dzīvi tā, kā Tu vēlies, neatkarīgi no Taviem ienākumiem. Lai sasniegtu šo vēlamo stāvokli, ir nepieciešama apdomīga plānošana, disciplīna un ilgtermiņa redzējums. Šeit ir septiņi svarīgi soļi, kas var palīdzēt sasniegt finansiālo neatkarību:

08.11.2023.

Vakance - Pārdošanas vadītājs Baltijā

Ja Tev ir vismaz 4 gadu pieredze klientu apkalpošanā un pārdošanā, labas iemaņas komandas vadīšanā un attīstīšanā, līdera iemaņas un zināšanas par finanšu pakalpojumiem, tad pievienojies Altero komandai! Meklējam pārdošanas vadītāju Baltijā!

30.10.2023.

5 mīti par siltuma taupību mājās

Aukstos rudens un ziemas mēnešos siltuma rēķini var būt nopietns finansiāls slogs, un daudzi no mums meklē dažādus veidus kā samazināt apkures izmaksas. Tomēr dažreiz sabiedrībā izplatās mīti un nepatiesas pārliecības par to, kā vislabāk ietaupīt siltumu aukstajos mēnešos. Kādi ir biežāk sastopamākie mīti par siltuma taupīšanu?

23.10.2023.

Iepērcies dorši! 7 padomi drošiem pirkumiem internetā

Mūsdienās iepirkšanās internetā ir populāra nodarbe. Tā ļauj iegādāties preces, neizejot no mājas, tādējādi ietaupot laiku un enerģiju. Turklāt iepirkšanās internetā sniedz iespēju salīdzināt cenas un ātri atrast labākos piedāvājumus. Lai iepirktos droši, ir svarīgi ievērot vairākus piesardzības pasākumus. Šeit ir daži padomi, kā zināt, vai interneta veikals ir drošs:

16.10.2023.

Vēža apdrošināšana - investīcija veselībā un nākotnē

Pasaulē saslimstība ar vēzi pēdējo trīsdesmit gadu laikā ir pieaugusi par gandrīz 80%. Arī vēža izraisīto nāves gadījumu skaits ir palielinājies par 28%.* Latvijā onkoloģiskā saslimšana un pacientu aprūpe ir liela problēma. Valsts kontroles veiktajā revīzijā par onkoloģisko saslimšanu diagnostiku un ārstēšanu Latvijā tika noskaidrots, ka Veselības ministrijas īstenotie pasākumi nenodrošina agrīnu onkoloģisko slimību atklāšanu un pacientiem nepieciešamo zāļu kompensāciju.**

09.10.2023.

Online finanšu pratības kursi

Finanšu pratība ir zināšanas par finansēm un prasmes tās izmantot. Šīs zināšanas ļauj labāk saprast un pārvaldīt finanšu resursus, tādējādi uzlabojot finansiālo stāvokli un dzīves kvalitāti. Kur iegūt nepieciešamo informāciju? Internetā ir atrodami daudz un dažādi online kursi par finanšu pratību, kas var sniegt izpratni par finanšu līdzekļu pārvaldību, uzkrājumu nepieciešamību un budžeta plānošanu. Lūk, daži no online finanšu pratības kursiem latviešu valodā.

02.10.2023.

Naudas maģija. Kā piesaistīt un vairot naudu savā maciņā

Mēdz teikt, ka nauda ir enerģija un tā dod spēku, tāpēc pret to jāizturas ar cieņu - lai tā vairotos un “neaizplūstu” no Tevis. Savukārt, naudas maku var uzlūkot par ko vairāk, kā tikai aksesuāru. Tas var būt spēcīgs rīks, kas var piesaistīt un palielināt Tavu bagātību. Lai uzspīdētu veiksme, der ievērot dažus pamatprincipus. Šeit ir daži ieteikumi, kā padarīt savu naudas maku par efektīvu naudas magnētu un tās noturētāju..

25.09.2023.

Impulsīvie pirkumi - kā nosargāt savu budžetu un nekļūt par pirkumu upuri?

Iepirkšanās ir viena no ikdienas aktivitātēm, kas ir gan nepieciešamība, gan arī izklaide. Kā izrādās, daudzi no mums laiku pa laikam pakļaujas impulsīvai iepirkšanās vēlmei, kas ilgtermiņā var radīt negatīvu ietekmi uz finansiālo stāvokli un dzīves kvalitāti. Šajā rakstā mēs izpētīsim impulsīvās iepirkšanās būtību, iemeslus, un kā Tu vari kontrolēt šo tendenci.