Iepērcies dorši! 7 padomi drošiem pirkumiem internetā

Mūsdienās iepirkšanās internetā ir populāra nodarbe. Tā ļauj iegādāties preces, neizejot no mājas, tādējādi ietaupot laiku un enerģiju. Turklāt iepirkšanās internetā sniedz iespēju salīdzināt cenas un ātri atrast labākos piedāvājumus. Lai iepirktos droši, ir svarīgi ievērot vairākus piesardzības pasākumus. Šeit ir daži padomi, kā zināt, vai interneta veikals ir drošs:

Iepērcies dorši! 7 padomi drošiem pirkumiem internetā
  1. Pārbaudi interneta veikala (uzņēmuma) reģistrācijas datus - pirms iepērcies kādā interneta veikalā, pārbaudi tās uzticamību. Uzmeklē uzņēmuma reģistrācijas datus un noskaidro, cik ilgi uzņēmums darbojas. Latvijā uzņēmuma reģistra datus vari atrast vairākās vietās:

    Lursoft datubāzē – www.lursoft.lv, pievēršot uzmanību, vai nav aktuāls maksātnespējas process vai likvidācijas process.

    PTAC veidotā aizdomīgo interneta vietņu sarakstā: https://registri.ptac.gov.lv/lv/content/aizdomigo-interneta-vietnu-saraksts

    PTAC veidotā komersantu melnajā sarakstā, kur norādīti komersanti, kas labprātīgi nav izpildījuši Patērētāju Strīdu risināšanas komisijas uzliktos lēmumus: https://www.ptac.gov.lv/lv/content/melnais-saraksts

  2. Pārbaudi atsauksmes - akli nepaļaujies uz mājas lapā ieliktajām atsauksmēm, tās var būt nepatiesas un izdomātas. Ieteikums ir meklēt ārējās atsauksmes (atrodamas ārpus mājas lapas), jo tās sniegs skaidrāku priekšstatu par kādu konkrētu produktu vai pakalpojumu. 

  3. Pārliecinies, ka mājas lapa izmanto drošības sertifikātu -  pārliecinies, vai tiešsaistes veikala adrese sākas ar “https://” un vai tās priekšā ir  redzama “lock” (atslēdziņa) simbols. Tas norāda, ka saziņa starp veikalu un pārlūkprogrammu ir šifrēta.

  4. Pievērs uzmanību preces aprakstiem - norādītajai informācijai ir jābūt skaidri saprotamai. Jābūt pieejamam aprakstam par galvenajām preces īpašībām - izskatu, saturu,  sastāvdaļām, izmēru utt.

  5. Maksājuma iespējas - pārbaudi, vai interneta veikals piedāvā dažādas maksājuma iespējas (kredītkartes, Paypal utt.). Atceries, nekad nepārskaiti naudu pa tiešo uz bankas kontu. 

  6. Pievērs uzmanību gramatikas kļūdām -  apskati sadaļas “Par mums”, “Noteikumi un nosacījumi”, “Privātuma politika”, “Atgriešanas nosacījumi”. Krāpnieki bieži vien izveido šīs sadaļas, lai mājas lapa izskatītos profesionāli un droši, bet steigā nereti pieļauj daudzas gramatikas kļūdas un nesakritības.

  7. Pārbaudi uzņēmuma sociālos tīklus - sociālie tīkli ir nozīmīga e-komercijas sastāvaļa. Krāpnieki bieži vien pievieno interneta veikalos sociālo tīklu ikonas, bet tās nefunkcionē un nav iespējams atvērt.

Ja tomēr, izejot cauri mājas lapai, vēl joprojām ir bailes un šaubas par tās drošību, tad labāk atturēties no pirkuma veikšanu. Neļauj zemākai un izdevīgākai cenai ietekmēt Tavu spriedumu. Esi drošs internetā!

Izvēlies sev izdevīgāko OCTA piedāvājumu.

OCTA salīdzinājums kopā ar Altero 3 min laikā

Aprēķināt cenu