Dubulta drošība - dubults sirdsmiers

Kas ir cilmes šūnas, kur tās ir sastopamas un kāpēc tās ir nozīmīgas mūsdienu medicīnā?

Dubulta drošība - dubults sirdsmiers

Cilmes šūnas ir unikālas šūnas, kas var tikt uzskatītas par cilvēka audu un orgānu priekštečiem. Šo šūnu galvenās īpašības ietver spēju saglabāt savu skaitu, daloties, un iespēju diferencēties jeb pārvērsties dažādu šūnu veidos. Tas nozīmē, ka cilvēka organisms jau no dzimšanas brīža ir apveltīts ar dabisku spēju pašatjaunoties. Šīs šūnas ir svarīgas ķermeņa attīstībai, audu atjaunošanai un dzīvības uzturēšanai. Cilmes šūnas ir īpaši nozīmīgas mūsdienu medicīnā, jo tās piedāvā potenciālu palīdzēt ārstēt dažādas slimības un atjaunot bojātos audus. Cilmes šūnas ir sastopamas nabassaites audos un asinīs, šo materiālu ārstniecības persona paņem bērna dzimšanas brīdī. 

Kādēļ ir vērts saglabāt nabassaites audus un asinis?

Nabassaite satur daudz cilmes šūnu, kas spēj pārvērsties par citām šūnām, piemēram, nervu, kaulu, muskuļu vai asiņu šūnām. Paņemot nabassaites asinis un audus un saglabājot tajos esošās cilmes šūnas, nepieciešamības gadījumā var iegūt piekļuvi inovatīvai cilmes šūnu terapijai neiroloģijā, oftalmoloģijā, hematoloģijā, ortopēdijā, dermatoloģijā, endokrinoloģijā, ginekoloģijā un pulmonoloģijā. Iegūtās šūnas var izmantot visas ģimenes ārstēšanā.

Kā notiek cilmes šūnu iegūšana?

Asinis un tajās esošās cilmes šūnas var iegūt pēc bērna piedzimšanas. Uzreiz pēc bērniņa nākšanas pasaulē speciāli apmācīts dzemdību nodaļas medicīnas personāls veic nabassaites asins un audu paņemšanu, un vēlāk CŠB pilnvarota persona iegūto materiālu nogādā laboratorijā apstrādei un saglabāšanai. Nabassaites asins un audu paņemšana ir viegla un nesāpīga procedūra, kas ir absolūti nekaitīga grūtniecei un jaundzimušajam.

Par cilmes šūnu banku:

SIA “Cilmes šūnu banka” ir lielākā cilmes šūnu banka Latvijā, kas ietilpst “FamiCord Group”, kas ir lielākā cilmes šūnu banka Eiropā un 3. lielākā pasaulē. Bankā tiek uzglabāts gandrīz 900 000 bioloģisko materiālu paraugu no dažādu Eiropas valstu klientiem. “FamiCord Group” ir vislielākā pieredze transplantācijas materiāla sagatavošanā un piegādāšanā klīnikām - tā ir piegādājusi cilmes šūnas  gandrīz 6700 pacientu ārstēšanai vairāk nekā 35 valstīs.

Tikai decembrī, slēdzot līgumu ar Cilmes šūnu banka par cilmes šūnu iegūšanu un uzglabāšanu, saņem dāvanā apdrošināšanu ģimenei pret nelaimes gadījumiem no Altero.lv sadarbībā ar Balcia uz vienu gadu.

Izvēlies sev izdevīgāko OCTA piedāvājumu.

OCTA salīdzinājums kopā ar Altero 3 min laikā

Aprēķināt cenu