Kas jāņem vērā, braucot ar elektroskūteri?

Elektroskūteris kļūst arvien populārāks, ne tikai kā sporta vai atpūtas līdzeklis, bet arī kā ikdienas pārvietošanās rīks pilsētvidē. Pērn nomas skūteru skaits pieaudzis gandrīz četras reizes un unikālo pakalpojumu lietotāju skaits sasniedzis aptuveni 200 000. Taču Ceļu satiksmes drošības direkcijas reģistrēto negadījumu statistikā ar elektroskūteriem redzams, ka aizvadītajā gadā Rīgā negadījumos cietuši 235 braucēju, bet gadu iepriekš 135 braucēji*.

Kas jāņem vērā, braucot ar elektroskūteri?

Braucot ar elektroskūteri, ir ļoti svarīgi ievērot piesardzību, lai nodrošinātu savu un līdzcilvēku drošību apkārtējā vidē. Šeit ir būtiskākie ieteikumi drošai braukšanai ar elektroskūteri:

Valkā drošības aprīkojumu:

Pētījumi liecina, ka, pārvietojoties ar elektroskūteri, ir aptuveni 2-3 reizes augstāks risks gūt tieši galvas traumu. Tādēļ, neatkarīgi no tā, cik ātri Tu brauc, ir nepieciešams lietot aizsargķiveri, kas var pasargāt galvu no smagiem sasitumiem un traumām, ja gadījies nokrist vai nonākt sadursmē. Ja iespējams, valkā arī cimdus, ceļu un citus aizsarglīdzekļus, lai samazinātu traumu risku. Kaulu un locītavu traumas, ko gūst elektroskūtera vadītāji, arī ir visnotaļ izplatītas. 

Pārbaudi skūteri:

Pirms katras braukšanas reizes velti pāris minūtes sava laika un pārbaudi skūteri. Pārliecinies, vai elektroskūteris ir tehniskā kārtībā, bremzes pareizi strādā, riepas ir piemērotas braukšanai un visas citas komponentes ir labi uzturētas un darbojas. Pārbaudi, vai stūre un rokturi ir cieši nostiprināti, kā arī, vai nav redzami vizuāli bojājumi, kas varētu traucēt drošai braukšanai. 


Ievēro ceļa satiksmes noteikumus:

Arī pārvietojoties ar elektroskūteri, ir jāievēro visi ceļa satiksmes noteikumi, ko paredz Ceļu satiksmes likums un satiksmes noteikumu prasības. Pašlaik Satiksmes ministrija pilnveido noteikumus, kas attiecas tieši uz elektroskūteru lietošanu, tomēr jau šobrīd Ceļu satiksmes likumā ir ieviesti vairāki noteikumi, kas jāievēro ikvienam. Atceries - elektroskūteris ir paredzēts vienam braucējam!


Izmanto braukšanas maršrutus ar labu ceļa segumu:

Nelīdzeni vai sabojāti ceļa segumi var palielināt negadījumu risku. Ceļa kvalitāte ir būtisks faktors, kas nosaka drošu un komfortablu braukšanas pieredzi, ne tikai elektroskūteriem, bet arī citiem transportlīdzekļiem. Izvēloties labākus ceļus, samazināsi negadījumu risku, nodrošināsi ilgāku transportlīdzekļa kalpošanas laiku un veicināsi kopējo drošību uz ceļa. Cik vien iespējams, izvairies no nepareizi uzturētiem ceļiem, lielām bedrēm, bruģa seguma vai šķembām. Ja gadījies nekvalitatīvs ceļa segums, samazini ātrumu! 


Ievēro atļauto braukšanas ātrumu:

Likumā noteikts, ka braukšanas ātrums elektroskūteriem nedrīkst būt lielāks par 25 km/h. Ir svarīgi ievērot noteikto braukšanas ātrumu, lai samazinātu potenciālos sadursmes riskus un nopietnus nelaimes gadījumus. Adekvāta ātruma izvēle ir būtiska gan pašam skūtera vadītājam, gan arī citiem satiksmes dalībniekiem un apkārtējiem cilvēkiem. 


Izglīto sevi un citus: 

Pareiza izpratne par elektroskūtera darbību, funkcijām un drošības noteikumiem, var ievērojami samazināt negadījumu risku. Iedziļinies skūteru lietošanas pamatnoteikumos un tehnikā, lai labāk saprastu, kā droši un efektīvi pārvietoties pilsētvidē. Nepieciešamības gadījumā, dalies ar iegūto  informāciju arī ar citiem cilvēkiem, kuri ir ne tikai iesācēji, bet arī jau pieredzējuši skūtera vadītāji.


Ievēro vecuma ierobežojumu:

Likumā noteikts, ka personām, kas jaunākas par 14 gadiem, aizliegts braukt ar elektroskūteri. Valsts policijas statistika dati atklāj, ka  ceļu satiksmes negadījumu skaits, kas notikuši, pārvietojoties ar elektroskūteri un kuros iesaistīti bērni vecumā līdz 18 gadiem, šogad laikā līdz jūnijam, salīdzinot ar pērno gadu, ir palielinājies par 62%.** 

! Atceries - ka tikai tie, kas ir sasnieguši 14 gadu vecumu un ir ieguvuši velosipēda vai jebkuras citas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas apliecību, drīkst pārvietoties ar elektroskūteri.


Apdrošini sevi un savu braucamo:

Izvēlies piemērotu apdrošināšanu, kā piemēram, City Combo apdrošināšanu, kas pasargā Tavu braucamo (elektroskūteri, veselosipēdu, segveju, slēpes u.c. ) no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties brauciena laikā vai gadījumā, ja Tavs braucamais tiek nozagts. Šī apdrošināšana tāpat arī iekļauj nelaimes gadījumu un civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu. 


Atcerieties, ka drošība ir prioritāte, braucot ar elektroskūteri vai jebkuru citu transportlīdzekli. Ievērojot drošības noteikumus un drošas braukšanas pamatprincipus, Tu vari ievērojami samazināt negadījumu risku un nodrošināt drošu pārvietošanos.


Meklē, kur apdrošināt savu pilsētas braucamo?

Nāc uz Altero.lv un izvēlies City Combo. Tā ir unikāla apdrošināšana, kura pasargā Tavu braucamo (skūteri, veselosipēdu, segveju, slēpes u.c.) no finansiāliem zaudējumiem, kas var rasties brauciena laikā vai gadījumā, ja Tavs braucamais tiek nozagts. Vēl viens svarīgs aspekts ir tava civiltiesiskā atbildība, kas nozīmē, ka apdrošināšana aizstāv tavas tiesības un aizsargā tevi no finansiālām saistībām gadījumā, ja tavas darbības rezultātā cits cilvēks vai viņa īpašums cieš zaudējumus. 

Ko sedz City Combo apdrošināšana:

  • Zādzību - piem., Tu izej no Tirdzniecības centra un Tavs elektroskūteris ir nozagts.
  • Bojājumus - piem., Tev nejauši notiek sadursme ar citu transportlīdzekli un Tavs skūteris tiek bojāts.
  • Nelaimes gadījumus - piem., Tu nokrīti no elektroskūtera un salauz roku.
  • Braucēja civiltiesiskā atbildība - piem., Tu nejauši saskrāpē kāda cita automašīnu ar savu skūteri.

*https://zinas.tv3.lv/aptaujas/skrejritenu-vaditaju-brauksanas-stils-apdraud-satiksmes-drosibu-uzskata-vairums-aptaujato/

**https://www.csdd.lv/jaunumi/aptauja-27-vecaku-nav-parrunajusi-ar-berniem-ka-ar-elektroskrejriteni-drikst-parvietoties-tikai-no-14-gadu-vecuma

 

Izvēlies sev izdevīgāko OCTA piedāvājumu.

OCTA salīdzinājums kopā ar Altero 3 min laikā

Aprēķināt cenu