Ko kreditori dara ar tavu konta pārskatu?

Konta pārskati kļūst arvien pieprasītāki dokumenti kredīta pieteikumu izskatīšanai. Taču nereti aizdevuma ņēmēji nejūtas droši dalīties ar savu finanšu informāciju. Kāpēc kredītiestādēm ir nepieciešams uzrādīt konta pārskatu? Tas ir nepieciešams, lai veiktu rūpīgu aizdevuma pieteikuma novērtējumu un noteiktu aizņēmēja kredītvēsturi un maksātspēju. Tas ir būtisks solis procesā, lai nodrošinātu atbildīgu un ilgtspējīgu kredītu piešķiršanu.

Ko kreditori dara ar tavu konta pārskatu?

Kas ir konta pārskats?

Konta pārskats ir dokumenta vai elektroniskā veidā sagatavots dokuments, kuru konta īpašniekam vai viņa pilnvarotai personai izsniedz banka. Konta pārskatā atspoguļo noteiktā laika periodā klienta kontā veikto naudas līdzekļu plūsmu un norāda konta atlikumu šī perioda sākumā un beigās.
Kāpēc ir nepieciešams uzrādīt konta pārskatu aizdevējiem?

Konta pārskats jāuzrāda aizdevējiem, lai nodrošinātu atbildīgu un pārdomātu aizdevuma piešķiršanu. Lūk, vairāki iemesli, kāpēc aizdevēji pirms aizdevuma izsniegšanas pieprasa uzrādīt konta pārskatu:

1) Kredītspējas izvērtēšana - konta pārskats sniedz aizdevējiem ieskatu par aizņēmēja finansiālo stāvokli un vēsturi, tostarp ienākumiem, izdevumiem, ietaupījumiem un parādiem. Sniegtā informācija palīdz noteikt, vai esat atbildīgs aizņēmējs.
2) Ienākumu pārbaude - aizdevēji pārbauda jūsu ienākumus, lai noteiktu, vai varat atļauties atmaksāt aizdevumu. Konta pārskats ļauj identificēt jūsu ienākumus un to avotus, noguldījumus un ienākumu regularitāti.

3) Naudas plūsmas pārbaude - aizdevēji vēlas redzēt, vai jums ir pietiekami daudz naudas līdzekļu, lai veiktu kredīta maksājumus. Viņi pārbaudīs jūsu konta pārskatu, lai redzētu, cik daudz naudas regulāri ienāk un iziet no jūsu konta. Kreditori arī pārbaudīs, vai jums ir pietiekami daudz naudas, lai segtu neparedzētus izdevumus.  

4) Krāpšanas atklāšana - aizdevēji rūpīgi pārskatīs jūsu konta pārskatu, lai pārliecinātos, ka tajā nav neparastu vai aizdomīgu darījumu. Tas viņiem palīdz atklāt jebkādas krāpnieciskas darbības vai finanšu informācijas sagrozīšanu.

5) Riska novērtēšana - aizdevēji izmanto konta pārskatu, lai novērtētu naudas aizdošanas risku. Viņi apskatīs iepriekšējās finanšu darbības, lai noteiktu, cik liela ir iespējamība, ka tiks nepildītas saistības. Šeit būtiski zināt, ka tādi tēriņi, kā pirkumi azartspēļu jomā, var tikt uzskatīti par augsta riska faktoru - nereti uz šī pamata var tikt atteikts aizdevums. 
Konta pārskata iesniegšana ir droša un standarta prakse pieteikšanās procesā aizdevumam. Šeit ir daži iemesli, kāpēc ir droši uzrādīt nepieciešamo konta pārskatu, piesakoties aizdevumam:

  • Kreditēšanas uzņēmumi darbojas tiesiskā regulējuma ietvaros, un tiem ir jāievēro stingri noteikumi, lai aizsargātu klientu datus. 
  • Aizdevumu kompānijas par prioritāti uzskata klientu privātumu un datu drošību, lai saglabātu uzticību un profesionalitāti.
  • Iesniegtie konta pārskati netiek apstrādāti manuāli (proti, klientu speciālisti tos never vaļā un nepēta Tavu sešus mēnešus garo konta vēsturi) - tas ir pilnībā automātisks datu apstrādes process, kuru nodrošina IT tehnoloģiju kompānijas. Tātad, Tavi bankas konta pārskata dati nonāk automātiskā izvērtēšanas procesā, kas sniedz papildu informāciju lēmuma pieņemšanā. Šeit ikvienam klientam tiek garantēts drošs, ērts un automātisks informācijas apstrādes process. 

Kā Tu vari sagatavot konta pārskatu?
Veicot pieteikumu mūsu mājaslapā, Tev būs iespēja pievienot konta pārskatu gan manuāli (kā PDF failu, ko Tu izveidosi, izmantojot pieslēgšanos savam bankas kontam), gan arī automātiski, izmantojot bankas autorizācijas metodi.
*Ja tomēr, aizpildot pieteikumu, Tev rodas problēmas ar konta pārskata sagatavošanu un iesniegšanu, tad mūsu kolēģi sazināsies ar Tevi telefoniski un palīdzēs pabeigt pieteikumu, nosūtot instrukciju uz e-pastu.

 

Izvēlies sev izdevīgāko OCTA piedāvājumu.

OCTA salīdzinājums kopā ar Altero 3 min laikā

Aprēķināt cenu