Kā izvēlēties kredītu un nepārmaksāt?

Izvēlēties līzinga vai kredītdevēju lielākiem pirkumiem nav viegli. Tirgū ir ļoti daudz piedāvājumu un ir tikpat daudz dažādu faktoru, kas ietekmē šo pakalpojumu cenu. Jāvērtē gan piedāvātā procentu likme, ikmēneša maksājuma un kopējais atgriežamais summas apmērs, gan aizdevuma termiņš, gan izmaksas par līguma noslēgšanu, reizēm arī konta atvēršanu bankā. Iespējams, kāds no aizdevējiem piedāvā papildpakalpojumus, kas visu šo komplektu padara izdevīgāku vai tieši otrādi – dārgāku. Ja nevēlamies pārmaksāt uz augstu procentu rēķina, var paiet pat nedēļas, lai paša spēkiem salīdzinātu visus tirgū esošos piedāvājumus.

Plašais aizdevumu piedāvājums un to relatīvi zemās procentu likmes padara tos pieejamus lielam patērētāju lokam, bet konkurence pakalpojuma sniedzējiem liek meklēt jaunus veidus, kā piesaistīt klientus. Piemēram, pēdējo četru gadu laikā Lielbritānijā četras no piecām automašīnām tiek iegādātas kredītā. Pieaug arī dažādu aizdevumu izmantošana tehnoloģiju iegādei, mājokļa uzlabošanai, kāzām vai ceļojumiem. Latvijas Komercbanku asociācijas dati liecina, ka pagājušā gada pirmajos deviņos mēnešos Latvijas banku izsniegtais patēriņa kredītu apjoms pieauga par 28% salīdzinot ar tādu pašu laika posmu 2015.gadā. Bet, kā vēsta PTAC pieejamā informācija, 2016.gada pirmajā pusgadā arī nebanku aizdevēju no jauna izsniegto kredītu apmērs bija par 18% lielāks, nekā gadu iepriekš.

Kredītu un līzingu salīdzināšanas platforma www.altero.lv Latvijā iedzīvina praksi, kas pasaulē pazīstama jau vairākus gadus. Kā piemēru varam minēt, Skandināvijā aptuveni 70% kredītņēmēju pirms izvēles izdarīšanas izmantojuši kādu no aizdevumu salīdzināšanas platformām, kas strādā pēc tāda paša principa kā www.altero.lv. Pasaulē jau kopš deviņdesmito gadu vidus darbojas rīki, kur var salīdzināt dažādus finanšu pakalpojumus, sākot no patēriņa kredīta līdz pat maksājumu karšu un skaidras naudas izņemšanas izmaksām. To popularitāte pieaug ar katru gadu un lietotāju skaits sniedzas miljonos. Arī Latvijas patērētājiem pakalpojumu salīdzināšanas princips nav svešs, plašu popularitāti jau iekarojis apdrošināšanas polišu salīdzināšanas portāls Octas.lv vai sadzīves tehnikas un citu ikdienišķu lietu platforma Salidzini.lv. Plaši pielietoti ir arī starptautiski dažādu dzīvesstila pakalpojumu salīdzināšanas portāli, piemēram, Booking, Hotels Scanner, Airbnb vai Skyscanner, kurus mēnesī aplūko 50 miljoni cilvēku no visas pasaules.

Kā strādā www.altero.lv?

ĀTRI UN ĒRTI

Tiešsaistē aizpildot pieteikumu, kas ietver pamata informāciju par nepieciešamo aizdevumu un finanšu stāvokli, platforma to nosūta dažādiem kredītdevējiem. Aptuveni stundas laikā klients saņem dažādu aizdevēju piedāvājumus, kas ietver informāciju par līguma nosacījumiem, summu, ikmēneša maksājumu, procentu maksājumiem, saņemšanas procesa detaļām u.c. Interesenti atbildes saņem savā Altero.lv profilā, e-pastā un īsziņā. Līdz ar to klients ietaupa ļoti daudz laika, kas paiet, meklējot informāciju vairāku aizdevēju mājas lapās, sazinoties ar klient konsultantu vai pat dodoties uz klientu apkalpošanas filiālēm.

DROŠI

Altero.lv darbojas atbilstoši Datu valsts inspekcijas noteiktajām prasībām par privātuma aizsardzību. Visa informācija, ko klients ievada Altero.lv platformā, tiek glabāta augstas drošības serveros un transakciju dati tiek šifrēti. Katram lietotājam tiek izveidots profils un piešķirta unikāla parole. Turklāt, brīdī, kad salīdzināšana ir veikta un ir redzams izdevīgākais aizdevējs, tālākā saziņa notiek aizdevēja un klienta starpā bez starpniecības.Altero.lvplatforma šajā komunikācijā vairs nav iesaistīta un līdz ar to nekādu papildu informāciju par klientu nesaņem.

OBJEKTĪVI

Sistēma strādā automatizēti un caurspīdīgi – atbilstoši klienta datiem tā atspoguļo kredītdevēju reģistrētos piedāvājumus.

BEZ MAKSAS UN BEZ SAISTĪBĀM

Altero.lv vienkopus atspoguļo dažādus piedāvājumus un palīdz klientam ātri noskaidrot, kādas ir viņa iespējas un nosacījumi aizņēmuma gadījumā. Platformas izmantošana ir bez maksas un neuzliek nekādas saistības.

Altero ir inovatīvs finanšu tehnoloģiju (FinTech) uzņēmums, kas nodrošina bezmaksas aizdevumu salīdzināšanas pakalpojumus. Tas dibināts 2016.gada vidū un to līdz šim izmantojuši aptuveni 10 000 klientu. Altero sadarbības partneru vidū ir Citadele, PrivatBank, Bigbank, TF Bank, Aizdevums.lv, InCredit Group, Inbank, Credit24, Money Express Credit, VitaCredit, NordCard, Motoro, Mogo un citi.

Meklējam enerģisku un mērķtiecīgu pārdevēju!

Pievienojies mūsu komandai strauji augošā uzņēmumā. Mēs piedāvājam motivējošu bonusa sistēmu un atalgojumu, kas balstīta uz rezultātiem. UNLIMITED alga. Mums ir lieliski kolēģi un klienti, atraktīva darba vide ar novusa galdu un balance board, darbavieta ar terasi un skatu uz Daugavu, kā arī iespēja strādāt no mājām un citas priekšrocības.

Vebinārs: Nekustamais īpašums kā finanšu instruments

22. jūnijā, norisinājās Altero.lv un Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras rīkotais Finanšu dienas vebinārs, par aktuālo tēmu - Nekustamais īpašums kā finanšu instruments. Šoreiz vebinārs tika translēts arī publiski, Facebook LIVE tiešraidē.

Apdrošināšanas brokeris/-e

Mēs esam strauji augošs fintech startup uzņēmums, kas savu darbību uzsāka 2016. gada jūnijā un kopš šī brīža jau 100 000 Altero klientu ir salīdzinājuši kredītu piedāvājumus, savukārt kopējā kredītu izsniegšanas summa no Altero darbības sākuma sastāda vairāk nekā 100 miljonus eiro kopā Latvijā un Lietuvā. Šobrīd, jauna biznesa virziena attīstības ietvaros, Altero aicina savai komandai pievienoties Apdrošināšanas brokerim/ -rei.

Saruna par izmaiņām dzīvojamo īpašumu tirgū Rīgā, Pierīgā un Jūrmalā. Ieraksts

Raidījumā 'Intelligence of MONEY' viesojās "AVER Brokerage" izpilddirektors Deivids Cjukša. Raidījumā tika apskatīti dati par pieprasījuma izmaiņām dzīvojamo īpašumu tirgū Rīgā, Pierīgā un Jūrmalā, ko ietekmēja Latvijas iedzīvotāju jaunie paradumi un dzīvesveids, kā arī par nekustamā īpašuma tirgus vērtību izmaiņām.