8 lietas, par kurām mēs visbiežāk pārmaksājam

Tie, kuri izlēmuši plānot budžetu, veidot iekrājumus vai sasniegt kādus citus finansiālus mērķus, pastiprinātu uzmanību noteikti pievērš saviem izdevumiem. To darot, nereti var nonākt pie secinājuma, ka tēriņus vajadzētu samazināt. Taču, kā to izdarīt? Kam atvēlēt mazāk naudas līdzekļu? Turpinājumā dažas lietas, par kurām mēs pārmaksājam visbiežāk. Iespējams, tas iedvesmos atrast liekos tēriņus un atrast veidus, kā tos samazināt.

8 lietas, par kurām mēs visbiežāk pārmaksājam

Žurnāli un avīzes

Lai arī žurnālos un avīzēs ir daudz interesantas un vērtīgas lasāmvielas, tomēr tie arī maksā diezgan  - īpaši, ja tiek iegādāti regulāri. Mūsdienās pieejamas daudzu žurnālu un avīžu elektroniskās versijas pilnīgi bez maksas. Ja tomēr ir vēlme paturēt rokā īstu žurnālu vai avīzi, atrodi laiku, lai apmeklētu bibliotēku un visu aktuālo izlasītu tur.

Apdrošināšanas polises

Apdrošināšanas varianti mūsdienās ir daudz un dažādi – daži no tiem ir vajadzīgi un noderīgi, taču prasa šķirties no zināmas naudas summas. Lai samazinātu apdrošināšanas izmaksas, svarīgi izvērtēt vairākus variantus, nevis ņemt pirmo, ko ieraugi.

Maltītes kafejnīcās un restorānos

Ēšana ārpus mājas ir dārga. Ja ir vēlme ietaupīt vai atrast liekos tēriņus, būtu jāsāk ar šī paraduma maiņu, jo pārtika ir lieta, uz kuru ietaupīt ir visvienkāršāk! Apņemies gatavot mājās, izvairies no jau gatavu produktu iegādes veikalos un kafejnīcu apmeklējumu atstāj svētkiem vai algas dienai. Tādā veidā savus izdevumus visai būtiski samazināsi.

Zīmolu preces

Zīmola apavi, apģērbi un aksesuāri, protams, izskatās labi, taču, iespaidīgā naudas summa, ko atstāsi veikalā, būs ne tik daudz par kvalitāti, kā par zīmola nosaukumu. Tas pats attiecas arī uz citām precēm, piemēram, sadzīves tehniku. Nereti mazāk zināmas preču zīmes ražojums ir līdzvērtīgs labi zināmu zīmolu ražojumam, taču maksā daudz mazāk.

Bieži, iegādājoties tieši šādas preces, izvēlamies tādu iespēju kā patēriņa kredīts, kas nebūt nav sliktākais variants, ja mums ir pietiekoši ienākumi, taču, ja zinat, ka kādā mēnesī izdevumu būs vairāk, nekā citos, tad rūpīgi jāizvērtē aizdevuma nepieciešamība.

Preču iegāde tirdzniecības centros

Nav noslēpums, ka tirdzniecības centri precēm liek diezgan lielus uzcenojumus. Tas arī ir saprotams, jo veikalu uzturēšana nav lēts prieks. Tādēļ aktuālo preci būtu vērts vispirms aplūkot internetā, jo interneta veikali, ņemot vērā salīdzinoši mazās uzturēšanas izmaksas, spēj nodrošināt zemāku cenu līmeni kopumā.

Popkorns kinoteātrī

Visi, kas ir gatavojuši popkornu mājās, zina, ka tā pašizmaksa patiesībā ir smieklīgi maza. Apskatot, cik maksā šis našķis kinoteātrī, ir skaidrs, ka nākas krietni pārmaksāt. Taupības nolūkos no ieraduma, pērkot kino biļetes, paķert arī popkornu, vajadzētu atteikties.

Uztura bagātinātāji

Šobrīd, kad veselīgs uzturs un dažādi uztura bagātinātāji ir tāda kā modes lieta, arī ražotāji un izplatītāji nesnauž, piedāvājot daudz un dažādus produktus. Taču ne visi no tiem ir tā vērti, lai par tiem maksātu tik ievērojamas naudas summas. Visbiežāk, lai justos un izskatītos labi, pietiek ar veselīgu un sabalansētu uzturu. Un tas patiesībā nemaksā tik dārgi.

Mājoklis

Iegādājoties vai īrējot dzīvesvietu, liela daļa cilvēku to izvēlas plašāku, nekā patiesībā nepieciešams un pēc tam pārmaksā par uzturēšanu un īri, kā arī papildus iegādājas lietas, lai aizpildītu tukšās vietas mājoklī. Tad viss rada papildu izmaksas, bez kurām lieliski varētu iztikt, ja vien racionāli novērtētu vajadzības.

Protams, ir vēl daudz citu jomu, kurās šķiramies no lielām naudas summām, pat nepadomājot par alternatīvām. Taču meklējot dažādas iespējas un domājot plašāk, iespējams visai būtiski ietaupīt un naudu izmantot citiem, daudz svarīgākiem mērķiem.

Avots: www.bauskasdzive.lv

 

Izvēlies sev izdevīgāko OCTA piedāvājumu.

OCTA salīdzinājums kopā ar Altero 3 min laikā

Aprēķināt cenu