Kas jāizvērtē pirms ņemt auto kredītu?

Ja apsver ērtākas un uzticamākas automašīnas iegādi, bet līdzekļu trūkuma dēļ tas šķiet grūti realizējams, tad vari izvērtēt auto kredīta iespējas. Lai gan aizdevuma ņemšana dažiem var radīt šaubas, ir svarīgi apzināties, ka auto kredītam ir daudz priekšrocību, kas to padara par ērtu risinājumu. Lasi tālāk rakstā - kādi ir galvenie aspekti, kas jāņem vērā, pirms pieņemt lēmumu par labu auto kredītam?

Kas jāizvērtē pirms ņemt auto kredītu?

1. Personīgo finanšu situācija un tās pārvaldīšana

Pirms apsvērt ņemt auto kredītu, svarīgi ir izvērtēt savu šā brīža finansiālo situāciju. Auto kredīts sniedz elastību, kas atļauj transportlīdzekļa cenu sadalīt fiksētos ikmēneša maksājumos, kuru apmērs būs atkarīgs no izvēlētā atmaksas termiņa. Tā vietā, lai maksātu visu summu uzreiz vai veiktu pirmo iemaksu (10% no auto vērtības vai vairāk), Tu aizdevumam vari novirzīt tikai daļu no saviem ienākumiem mēnesī. Svarīgi izvērtēt, vai Tu vari atļauties to finanšu slogu, ko radīs auto kredīta ikmēneša maksājums. 

2. Procentu likmes un aizdevuma nosacījumi

Procenti ir tie, kas nosaka kopējās auto kredīta izmaksas. Apskati un salīdzini dažādu aizdevēju piedāvātās likmes procentiem un citas izmaksas, kā arī noskaidro, cik daudz vari aizņemties. Iesakām izvēlēties individuāli izstrādātu aizdevumu, ar kura palīdzību varēsi vieglāk pārvaldīt savas ikmēneša finansiālās saistības.

3. Brīvāka iespēja izvēlēties transportlīdzekli

Izvēloties auto kredītu, Tev būs lielāka izvēles brīvība. Atšķirībā no auto līzinga, ar kredīta palīdzību var iegādāties arī lietotu automašīnu, vai pat vēsturisku spēkratu.    Sakot “jā!” auto kredītam, Tev nebūs arī jāierobežo automašīnas nobraukums ekspluatācijas laikā. Kā arī, nav obligāta KASKO iegāde, ja slēdz auto kredīta līgumu.

Investējot labākā un jaunākā automašīnā, Tu vari ne tikai uzlabot brauciena kvalitāti, bet arī ietaupīt naudu – samazināt degvielas izmaksas un mazināt videi nodarīto kaitējumu.

4. Automašīnas vispārējās izmaksas

Izvērtē ne tikai auto iegādes cenu un kredīta maksājumus, bet arī citas nianses:

  • transportlīdzekļa degvielas patēriņa efektivitāte;
  • paredzamās uzturēšanas izmaksas (tostarp servisa pakalpojumu dārdzību);
  • apdrošināšanas polises cenu;
  • ekspluatācijas nodokļa likmes
  • iespējamo nolietojumu laika gaitā u.c. 

Dažu automašīnu uzturēšanas vai apdrošināšanas izmaksas var būt augstākas nekā citām, kas var ietekmēt arī Tavu budžetu. Pastāv arī citi iespējamie izdevumi, kas papildina kopējās automašīnas izmaksas -  maksa par stāvvietu, jebkādi uzlabojumi, remonts vai papildinājumi utt.

5. Nebūs jāiekrāj

Daudziem cilvēkiem automašīna ir ikdienas nepieciešamība neatkarīgi no tā, vai  ir nepieciešams doties uz darbu, izmantot ikdienas vajadzībām vai doties ceļojumā. Ņemot kredītu automašīnas iegādei, Tu uzreiz iegūsti uzticamu pārvietošanās līdzekli un vari nekavējoties uzsākt automašīnas lietošanu.

6. Vari novirzīt savus uzkrājumus grūtākiem laikiem

Izvēloties auto kredītu, savus ietaupījumus vari uzglabāt negaidītiem izdevumiem, nevis iztērēt tos tūlītējai transportlīdzekļa iegādei. Šādi nodrošināsies, ka Tev vienmēr būs risinājums un glābšanas riņķis negaidītās situācijās, sniedzot sirdsmieru un finansiālu drošību.

7. Refinansēšanas iespējas

Vēl viena iespēja ir auto kredīta refinansēšana jeb pārkreditāciju. Ja aizdevējs Tev ir izsniedzis kredītu ar augstāku procenta likmi, Tu vienmēr vari izvērtēt arī citus aizdevējus un pārslēgt līgumu. Refinansējot auto kredītu, vari samazināt ikmēneša maksājumus un kopējo aizdevuma summu. Tomēr ir svarīgi veikt rūpīgu izpēti, lai saņemtu izdevīgāku piedāvājumu jau esošajām saistībām.

Auto kredīti nav tikai jauna transportlīdzekļa iegāde un piekrišana regulārām iemaksām. Lai pieņemtu pārdomātu lēmumu, kas atbilst Tavai finansiālajai labklājībai, ir ļoti svarīgi rūpīgi izvērtēt savu budžetu, procentu likmes, aizdevuma nosacījumus un kopējās izmaksas. Rūpīgi izvērtējot visus ar aizdevumu saistītos aspektus, vari droši izbaudīt savu jauno auto, vienlaikus saglabājot finansiālo stabilitāti.

Tikai novembrī! Izvēloties auto kredītu Altero.lv līdz 15 000 EUR, tiek piemērota 8,9% fiksētā gada procentu likme. Noslēgtajiem līgumiem virs 5 000 euro dāvanā saņemsi OCTA! Piesakies te: Auto kredīts

 

Izvēlies sev izdevīgāko OCTA piedāvājumu.

OCTA salīdzinājums kopā ar Altero 3 min laikā

Aprēķināt cenu