Ko svarīgi zināt par KASKO?

Burtu salikums KASKO ir zināms ikvienam automašīnas īpašniekam. Termins radies no spāņu valodas vārda casco, kas apzīmē auto korpusu jeb virsbūvi, taču apdrošināšanas pasaulē ar vārdu KASKO saprotam brīvprātīgu sauszemes transportlīdzekļu apdrošināšanu, kas sedz zaudējumus Tava transportlīdzekļa bojājumu gadījumā neatkarīgi to tā, kurš bijis vainīgs.

Ko svarīgi zināt par KASKO?
Lai salīdzinātu dažādu apdrošinātāju piedāvātās KASKO polises, izmēģini Altero.lv

Lai Tu uz ceļa būtu gatavs pat visnegaidītākajai situācijai, KASKO iegāde ir būtisks solis – tā pasargās no finansiāliem zaudējumiem avārijas vai auto zādzības gadījumā un ļaus doties ceļā droši. Dati liecina, ka šobrīd aptuveni katrs septītais OCTA jeb transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas pircējs izvēlas arī KASKO polisi. Turklāt eksperti norāda, ka kopumā pēdējo trīs gadu laikā pieprasījums pēc KASKO apdrošināšanas ir ar pieaugošu tendenci. Augot pieprasījumam, aug arī piedāvājums, tādēļ pirms iegādes, dažādās polises un tajās iekļautos segumus vērts salīdzināt.

 

Aizsardzība pret negadījumiem

Ja uz ceļa būs kas atgadījies, KASKO apdrošināšana pasargās no automašīnai nodarītajiem finansiālajiem zaudējumiem. Tas attiecas ne tikai uz ceļu satiksmes negadījumiem, bet arī sadursmēm ar dzīvniekiem, objektiem un dabas stihijām, piemēram, ja vētrā nolūzis koks ir uzkritis uz mašīnas, vai spēcīga krusa sabojājusi mašīnas krāsojumu. Ja automašīnai būs nepieciešams remonts, KASKO polise parūpēsies arī par nomas auto, kas ir lielisks bonuss.

Aizsardzība pret zādzību

KASKO apdrošināšana pasargās no zaudējumiem arī gadījumā, ja Tavu auto būs iekārojušas  svešas acis. Auto zādzību gadījumu skaits Latvijā aizvien ir augsts un zagļi nešķiro – luksusa klases auto tikko no salona vai budžeta klases variants. Jāapdrošina abi.

24/7 palīdzība uz ceļa

Negadījums var mūs pārsteigt visnepiemērotākajā vietā un laikā, tādēļ ir svarīgi, ka dodoties ceļā, mums ir kāds uz ko paļauties. Ja brauciena vidū beigusies degviela vai saplīsusi riepa atstājusi Tevi uz ceļa naktī, arī te palīgā nāks KASKO. Diennakts palīdzība uz ceļa ir noderīgs segums, ko noteikti vērts iekļaut savā polisē.

Ieguldījums, kas atmaksāsies

Automašīnu īpašnieki piekritīs, ka KASKO iegāde ir viens no vērtīgākajiem ieguldījumiem, ja ikdienā esi izvēlējies pārvietoties ar auto. Viens no faktoriem, kas ietekmē KASKO polises cenu, ir automašīnas vērtība. Jo dārgāka un jaunāka automašīna, jo dārgāks automašīnas remonts, kas arī proporcionāli sadārdzina polises cenu. Taču tā nebūt nestāv klāt izdevumiem vai zaudējumiem, ar kuriem var nākties saskarties, ja polise tomēr nebūs iegādāta – elektroenerģijas un citu resursu straujais cenu kāpums ir ietekmējis jau tā augstās auto servisu pakalpojumu cenas un viena trūkstoša transportlīdzekļa detaļa Tavu maciņu var patukšot vairāk nekā KASKO polise gada garumā.

Tāpat lielu daļu polises cenas nosaka pašrisks – zaudējumu daļa, ko atlīdzības gadījumā jāsedz pašam polises īpašniekam. Jo lielāku pašrisku būsi izvēlējies, jo zemāka būs KASKO polises cena. Kas attiecas uz polises iegādi – vairums apdrošinātāju piedāvā klientiem iespēju sadalīt KASKO maksājumu vairākās daļās, piemēram, 4 vai 12 maksājumos.

Kādi faktori vēl ietekmē KASKO polises cenu?

 • Pārējie transportlīdzekļa parametri – marka, modelis, izlaiduma gads.
 • Transportlīdzekļa īpašnieka vecums.
 • Transportlīdzekļa vadītāja vecums –  jo jaunāks norādītā vadītāja vecums, jo dārgāka polise.
 • Vadītāja braukšanas stāžs – jo īsāks, jo polises cena var būt dārgāka.
 • Transportlīdzeklim uzstādītās papildu drošības sistēmas – jo vairāk papildu drošības sistēmu, jo cena var būt zemāka.
 • Transportlīdzekļa lietošanas mērķis – ja transportlīdzeklis būs reģistrēts, piemēram, kā taksometrs, polises cena var būt ievērojami dārgāka, salīdzinot ar automašīnu, kas paredzēta parastai ikdienas lietošanai.
 • Servisa remontdarbu izmaksu kāpums vai kritums.
 • Iepriekšējā atlīdzību pieredze – ja ir bijis kāds gadījums iepriekšējā polises darbības laikā, polise var palikt dārgāka.
 • Bonus-malus jeb riska klase – jo augstāka klase, jo mazāk izmaksās polise.
 • Izvēlētais segums – pamata vai visu risku segums.
 • Dalītie maksājumi – ir apdrošinātāji, kas piemēro papildu maksu, ja polises apmaksa tiek sadalīta vairākās daļās.
 • Papildaprīkojums – ja transportlīdzeklis ir uzlabots, piemēram, ar līmplēvi vai aerogrāfu, veikts auto tūnings, cena var būt augstāka.
 • Polises darbības teritorija.

Noticis negadījums, ko nu?

Pirmais un galvenais – ja Tev ir KASKO polise un neviens nav cietis, vari uzelpot! Pieraksti visus iespējamos negadījuma datus, noskaidro liecinieku kontaktinformāciju un, ja iespējams, nofotografē negadījuma vietu un savu automašīnu, pievēršot īpašu uzmanību bojājumu vietām.

Tāpat līdz apdrošināšanas gadījuma pieteikšanai svarīgi saglabāt negadījumā bojāto auto tādā izskatā, kādā tas atradās pēc negadījuma.

Ja nepieciešams, aizpildi saskaņoto paziņojumu vai ziņo par negadījumu policijai. Un tad – cik ātri vien iespējams, aizpildi KASKO atlīdzības formu apdrošinātāja mājaslapā vai sazinies ar savu apdrošināšanas brokeri.

❗ KASKO polises cenas ar iekļautiem vienādiem segumiem var atšķirties pat par 70%, tādēļ, lai saņemtu savam auto izdevīgāko, izmanto iespēju bez maksas salīdzināt dažādus apdrošinātāju piedāvājumus vienuviet Altero.lv. Viens pieteikums un izdevīgākā polise būs Tev rokā!

Izvēlies sev izdevīgāko OCTA piedāvājumu.

OCTA salīdzinājums kopā ar Altero 3 min laikā

Aprēķināt cenu