6 iepirkšanās padomi Melnās Piektdienas sezonai

Melnā Piektdiena ir iepirkšanās fenomens, kas pārņem patērētājus ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Šis tradicionālais tirdzniecības svētku posms ir ieguvis slavu ar milzīgajām atlaidēm, kas tiek piedāvātas dažādos klātienes un arī online veikalos.

6 iepirkšanās padomi Melnās Piektdienas sezonai

Tomēr, vai šī iepirkšanās ir saistīta tikai ar izdevīgiem pirkumiem un naudas ietaupīšanu, vai ir arī citi aspekti, ko vajadzētu ņemt vērā? Esam atraduši sešus noderīgus padomums, kas palīdzēs maksimāli izbaudīt Melnās Piektdienas iepirkšanās maratonu, nepārtērējot savus finanšu līdzekļus:

1.Nosaki kopējo tēriņu budžetu
Neatkarīgi no tā, vai pērc dāvanas svētkiem vai vienkārši vēlies iegādāties dažas sev nepieciešamās preces lētāk, budžeta plānošana, iespējams, ir vissvarīgākā lieta, ar ko vari sākt. Online veikali izveido savas lapas tā, lai patērētājs iztērētu pēc iespējas vairāk naudas. Ja neesi pietiekami piesardzīgs, Tavs grozs var ātri vien kļūt daudz pilnāks, nekā sākotnēji esi ieplānojis. Pirms sāc iepirkšanos, izlem, cik daudz naudas vari atļauties tērēt Melnās Piektdienas izpārdošanas laikā un centies pieturēties pie sava budžeta.

Ieteikums:

Izmanto Google izklājlapas vai Excel, lai iestatītu budžetu un izsekotu saviem tēriņiem. Tādā veidā vari ievadīt visus savus pirkumus, tos veicot, un zināt, cik daudz naudas Tev ir atlicis tēriņiem.

2. Izveido vēlmju jeb vēlamo pirkumu sarakstu

Viens no lielākajiem iepirkšanās draudiem ir tas, ka lielākā daļa darījumi mēdz būt pārāk vilinoši. Vienu sekundi Tu pārlūko 220.lv Melnās Piektdienas izpārdošanu, lai atrastu jaunu televizoru vai austiņas, un nākamajā sekundē jau pērc veselu kaudzi zeķes ar atlaidi. Laicīgi izveido sarakstu ar lietām, kuras vēlies un ir nepieciešams iegādāties un pieturies tā.

3. Salīdzini preces cenas

Ne katrs darījums ir labs darījums. Tas, ka kādai precei šobrīd ir atlaide kādā konkrētā mājas lapā, nenozīmē, ka šī pati prece kaut kur citur nav lētāka vai preces cena vēlāk nesamazināsies. Parasti ikviens var salīdzināt dažādu produktu cenas, izmantojot vienkāršu Google pārlūka meklēšanas iespēju. 

4. Bonusa punkti un lojalitātes programmas

Neaizmirsti par bonusa punktiem un lojalitātes programmām. Daži veikali piedāvā papildu atlaidi vai īpašas akcijas tiem, kas izmanto veikala lojalitātes programmu vai maksā ar iekrātajiem bonusa punktiem. Pārbaudi savu veikala piedāvājumu un pārliecinieties, vai Tev nav pieejamas papildu priekšrocības.

5. Salīdzini preces cenu citās valūtās

Valūtas kursi nepārtraukti mainās, un tādēļ cenas citās valūtās var svārstīties. Izmantojot šīs izmaiņas, Tu vari mēģināt atrast brīžus, kad valūtas kursi ir izdevīgāki un pirkumi citā valūtā var būt krietni lētāki. Piemēram, Asos izdevīgāk ir iegādāties preces angļu mārciņās nevis eiro.

6. Abonē paziņojumus un seko līdzi sociālajiem tīkliem

Pirms melnās piektdienas abonē veikalu e-pasta paziņojumus un seko līdzi veikala sociālajiem tīkliem. Dažreiz veikali piedāvā īpašus piedāvājumus tieši saviem sociālo tīklu sekotājiem.

Melnā Piektdiena, iespējams, ir iespēja ne tikai iegūt labus piedāvājumus, bet arī pārdomāt savus patēriņa paradumus un veidot ilgtspējīgāku attieksmi pret iepirkšanos. Lai veiksmīgs atlaižu maratons!

Izvēlies sev izdevīgāko OCTA piedāvājumu.

OCTA salīdzinājums kopā ar Altero 3 min laikā

Aprēķināt cenu