Kāpēc izkūst nauda?

Novērojumi liecina, ka cilvēka sūdzībām par materiālo stāvokli ne vienmēr ir tieša saistība ar viņa ienākumu līmeni. Bieži gadās, ka, nopelnot vairāk, straujāk arī visu iztērējam un mēneša vidū pārņem panika par to, kā izdzīvot līdz algai. Ja ir sajūta, ka naudas nepietiek, bet iespēju palielināt ienākumus uzreiz nav, jāmēģina pārplānot un samazināt izdevumus. Veicot revīziju, var atklāt virkni lietu, kas nemanot izkausē naudu, pretī nesniedzot ne prieku, ne jēgu.

Efektīva naudas pārvaldīšana ir svarīga katram cilvēkam. Līdz ar to vēlamies padalīties ar dažiem populārākajām ieteikumie.

Ikdienas izdevumu budžetēšana

Izdevumiem jābūt mazākiem nekā ieņēmumiem – zelta patiesība, ko īstenot nav tik viegli. Pat tie, kuri veiksmīgi tiek galā ar dažādu budžetu veidošanu darba ikdienā, ne vienmēr ir pasargāti no haotiskiem tēriņiem privātajā dzīvē. Te jāņem talkā pašdisciplīna un varbūt pat apzināti jāizaicina sevi.

Budžeta plānošanā vispirms jāsarindo obligātie izdevumi – rēķini, komunālie maksājumi, esošās saistības. Tad – nākamās prioritātes jautājumi, kas parasti ir variējami – ikdienas pārtika un saimniecības preces, sporta nodarbības, degviela automašīnai. Protams, ir kāda minimālā summa, bez kuras šajā pozīcijā neiztikt, bet tieši šajā segmentā visbiežāk var atrast iespējas samazināt izdevumus tā, lai no tā necieš dzīves kvalitāte un labsajūta. Nākamie segmenti ir uzkrājumi un izklaides un dzīvesstila lietas, kas sagādā prieku. Ja šķiet, ka nevarat atlicināt pietiekami gan uzkrājumiem, gan lietām, kas iepriecina, var pamēģināt šādu metodi – vienu mēnesi vairāk novirzīt uzkrājumiem, bet nākamajā – atļauties vairāk ikdienas prieciņu.

Lielāku pirkumu plānošana un risku apzināšanās

Plānošana ietver arī apziņu, ka ne vienmēr ienākumu plūsma var būt regulāra un tādā pašā līmenī kā pašlaik. Katru mēnesi vajadzētu atlicināt kaut pavisam nelielu daļu ienākumu drošības spilvena veidošanai – tie var būt kaut 10 vai 20 eiro, ja nav iespējas iekrāt vairāk. Būtiskākais šo veidot kā ieradumu un neķerties pie uzkrājumiem spontānu vēlmju apmierināšanai. Uzkrājumu veidošanas motivāciju var stiprināt dažādām metodēm – piemēram, krāt konkrētam mērķim. Zinot mērķa pirkumu un vajadzīgo summu, būs vieglāk sevi disciplinēt. Vēl palīdz automātiskā maksājuma pieslēgšana un savā apziņā šī maksājuma pielīdzināšana ikmēneša rēķinu un citu obligāto maksājumu statusam.

Apdomīga aizdošana un aizņemšanās

Līdz ar dažādu aizdevēju tirgus attīstību naudas aizdošana draugiem vai ģimenes locekļiem ir kļuvusi mazāk aktuāla. Turpretim dažādi aizņēmumi lielākiem pirkumiem kļuvuši par ikdienu un netiek pat vairs uzskatīti par parādu, bet gan finanšu plūsmas plānošanas elementu. Plānots un pārdomāts aizņēmums nav nekas slikts, ja vien patiešām rūpīgi izvērtējam gan savas finanšu spējas to atmaksāt un nesteidzamies lēmuma pieņemšanas brīdī. Ja nolemts par labu kredītam vai līzingam, der salīdzināt visas pieejamās opcijas, jo atšķirības dažādos piedāvājumos var palīdzēt ietaupīt pat tūkstoti eiro.

Izvairīšanās no spontāniem un sasteigtiem pirkumiem, neredzamiem tēriņiem

Jau ierasts, ka lietainās dienās veikalos izpērk visus gumijniekus, bet karstā laikā – peldkostīmus un saulesbrilles. Ja šādi nelieli tēriņi ikdienā nav tik jūtami un norakstāmi uz ikmēneša neplānoto pirkumu rēķina, tad sadzīves tehnika, mēbeles vai auto remonts ir pozīcijas, kuras vajadzētu plānot. Pat ja zinām, ka šiem pirkumiem izvēlēsimies patēriņa kredītu, laikus par to domājot, izvairāmies no stresa un liekiem tēriņiem. Viens no veidiem, kā neiztērēt vairāk kā nepieciešams, ir aizdevumu salīdzināšana.

www.altero.lv ir inovatīvs finanšu tehnoloģiju (FinTech) uzņēmums, kas nodrošina bezmaksas aizdevumu salīdzināšanas pakalpojumus. Tas dibināts 2016.gada vidū, un to līdz šim izmantojuši aptuveni 10 000 klientu. www.altero.lv sadarbības partneru vidū ir Citadele, PrivatBank, Bigbank, TF Bank, Aizdevums.lv, InCredit Group, Inbank, Credit24, Money Express Credit, VitaCredit, NordCard, Motoro, Mogo un citi.

Meklējam enerģisku un mērķtiecīgu pārdevēju!

Pievienojies mūsu komandai strauji augošā uzņēmumā. Mēs piedāvājam motivējošu bonusa sistēmu un atalgojumu, kas balstīta uz rezultātiem. UNLIMITED alga. Mums ir lieliski kolēģi un klienti, atraktīva darba vide ar novusa galdu un balance board, darbavieta ar terasi un skatu uz Daugavu, kā arī iespēja strādāt no mājām un citas priekšrocības.

Vebinārs: Nekustamais īpašums kā finanšu instruments

22. jūnijā, norisinājās Altero.lv un Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kameras rīkotais Finanšu dienas vebinārs, par aktuālo tēmu - Nekustamais īpašums kā finanšu instruments. Šoreiz vebinārs tika translēts arī publiski, Facebook LIVE tiešraidē.

Apdrošināšanas brokeris/-e

Mēs esam strauji augošs fintech startup uzņēmums, kas savu darbību uzsāka 2016. gada jūnijā un kopš šī brīža jau 100 000 Altero klientu ir salīdzinājuši kredītu piedāvājumus, savukārt kopējā kredītu izsniegšanas summa no Altero darbības sākuma sastāda vairāk nekā 100 miljonus eiro kopā Latvijā un Lietuvā. Šobrīd, jauna biznesa virziena attīstības ietvaros, Altero aicina savai komandai pievienoties Apdrošināšanas brokerim/ -rei.

Saruna par izmaiņām dzīvojamo īpašumu tirgū Rīgā, Pierīgā un Jūrmalā. Ieraksts

Raidījumā 'Intelligence of MONEY' viesojās "AVER Brokerage" izpilddirektors Deivids Cjukša. Raidījumā tika apskatīti dati par pieprasījuma izmaiņām dzīvojamo īpašumu tirgū Rīgā, Pierīgā un Jūrmalā, ko ietekmēja Latvijas iedzīvotāju jaunie paradumi un dzīvesveids, kā arī par nekustamā īpašuma tirgus vērtību izmaiņām.