Kas ir mājdzīvnieku apdrošināšana un kā tā darbojas?

Lai kā mēs gribētu pasargāt savus mīļos, slimības un nelaimes gadījumi var skart ikvienu, arī mājdzīvniekus. Rūpējoties par četrkājaino draugu labklājību, pēdējos gados arvien populārāka kļuvusi mājdzīvnieku apdrošināšana.

Kas ir mājdzīvnieku apdrošināšana un kā tā darbojas?
Apdrošināšana Tavam mīlulim

Veselības pakalpojumu izmaksas visā pasaulē ir strauji augušas un mājdzīvnieku veterinārā aprūpe nav izņēmums – atliek vien aplūkot veterināro klīniku cenrāžus. Šobrīd nav pieejami pētījumi, kāda ir vidējā summa, ko lielākā daļa saimnieku jebkurā brīdī var atvēlēt veterinārai ārstēšanai, tomēr varam pieņemt, ka tā nav liela. Katras negaidītas izmaksas mīluļa ārstēšanai var radīt finansiālu satraukumu. Mājdzīvnieku apdrošināšana pasargās no neparedzētām izmaksām un ļaus visas rūpes veltīt svarīgākajam – mīluļa veselībai.  

Kad ir labākais laiks pirkt apdrošināšanu savam mīlulim?

Statistika liecina, ka visticamāk 1 no 3 mājdzīvniekiem dzīves laikā būs nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, tādēļ veterinārārsti rekomendē iegādāties apdrošināšanu pēc iespējas agrāk. Neviena mājdzīvnieku apdrošināšanas kompānija nesedz iepriekš iegūtu veselības problēmu ārstēšanu, tādēļ svarīgi apdrošināties, vēl pirms kas atgadījies. 

Kā darbojas mājdzīvnieku apdrošināšana?

Apdrošināšana ar apdomīgi izvēlētu segumu palīdzēs samazināt neparedzētas veterinārās izmaksas un ļaus būt gatavam jebkurai situācijai. Polises līgumā būs norādīts, kādi izdevumi tiek segti, izvēlētais pašrisks un maksimālā izmaksa par vienu gadījumu un kopēja gada apdrošinājuma summa.

Kā notiek atlīdzības saņemšana?

 1. Apmaksā veterinārārsta rēķinu vizītes laikā. 
 2. Piesaki atlīdzību savai apdrošināšanas kompānijai, iesniedzot visus ar atlīdzību saistītos dokumentus – čekus, kvītis, izrakstu no vetārsta par diagnozi un nozīmēto ārstēšanu.
 3. Saņem atlīdzības izmaksu pāris dienu laikā.

Ko tieši sedz mājdzīvnieku apdrošināšana?

Polisē iekļaujamo segumu saraksts ir gana plašs, taču visus medicīnas izdevumus tā visbiežāk nesegs, tādēļ svarīgi izvēlēties segumus, kas ietver Tava mājdzīvnieka šķirnei raksturīgos riskus.

Mājdzīvnieku apdrošināšanā visbiežāk iekļautie riski:

 • Negaidīti ievainojumi vai negadījumi (svešķermeņa norīšana, kaulu lūzumi un vēl)
 • Negaidītas slimības
 • Ķirurģija (krustenisko saišu plīsumi, dažādas opererācijas un vēl)
 • Medikamenti
 • Mājdzīvnieka zobu ārstēšana
 • Testi un diagnostika (rentgenstari, asins analīzes, MRI un vēl)
 • Maksa par ārkārtas izmeklēšanu
 • Zādzība vai laupīšana – atlīdzina polisē norādīto vērtību mājdzīvnieka zādzības vai laupīšanas gadījumā
 • Nelaimes gadījumi – piemēram, mājdzīvnieks nokļuvis ceļu satiksmes negadījumā un guvis savainojumus
 • Mājdzīvnieka nāve – atlīdzina polisē norādīto vērtību, piemēram, ja ceļu satiksmes negadījuma rezultātā iestājusies mājdzīvnieka nāve.

Mājdzīvnieku apdrošināšanas segumi var atšķirties starp apdrošināšanas kompānijām, tāpēc pirms polises slēgšanas vienmēr nepieciešams pārliecināties, kuri riski ir iekļauti Tava mājdzīvnieka polisē un kuri riski ir izņēmumi (visi iekļautie riski un segumi būs aprakstīti Tavā līgumā).

Būtiski zināt: vairums mājdzīvnieku apdrošināšanas plānu visbiežāk segs visus no augstāk uzskaitītajiem izdevumiem, ja vien tie nebūs saistīti ar kādu mājdzīvnieka veselības diagnozi, kas tika konstatēta vēl pirms apdrošināšanas iegādes. 

Savukārt zaudējumi, ko apdrošinātājs neatlīdzina, ir norādīti katra apdrošinātāja noteikumos un tie var atšķirties, tāpēc svarīgi ar tiem iepazīties pirms polises noslēgšanas.
Biežākie izņēmumi, ko apdrošinātājs nesedz:

 • Slimību ārstēšanu, kuras iestājušās pirms polises iegādes.
 • Hronisku slimību ārstēšanu.
 • Estētiska rakstura zobu kopšanu un ķirurģiskas operācijas.
 • Kastrēšanu un sterilizāciju u.c.

Altero.lv platformā iespējams ērti salīdzināt visus mājdzīvnieku apdrošināšanas plānus vienuviet un saņemt izvēlēto segumuplānu pāris stundu laikā. Ar pāris klikšķiem un viss attālināti!

Lai saņemtu piedāvājumu Tev būs jānorāda mājdzīvnieka šķirne (var apdrošināt arī bežšķirnes mājdzīvniekus); dzimšanas datums; to, vai mājdzīvnieks ir čipots un vakcinēts; kā arī summu, par kādu vēlies savu mājdzīvnieku apdrošināt.

Ja būs radušies kādi jautājumi vai neskaidrības, priecāsimies palīdzēt ar piemērotākās polises izvēli. Lai sirdsmiers Tavās mājās!

 

Izvēlies sev izdevīgāko OCTA piedāvājumu.

OCTA salīdzinājums kopā ar Altero 3 min laikā

Aprēķināt cenu
02.10.2023.

Naudas maģija. Kā piesaistīt un vairot naudu savā maciņā

Mēdz teikt, ka nauda ir enerģija un tā dod spēku, tāpēc pret to jāizturas ar cieņu - lai tā vairotos un “neaizplūstu” no Tevis. Savukārt, naudas maku var uzlūkot par ko vairāk, kā tikai aksesuāru. Tas var būt spēcīgs rīks, kas var piesaistīt un palielināt Tavu bagātību. Lai uzspīdētu veiksme, der ievērot dažus pamatprincipus. Šeit ir daži ieteikumi, kā padarīt savu naudas maku par efektīvu naudas magnētu un tās noturētāju..

25.09.2023.

Impulsīvie pirkumi - kā nosargāt savu budžetu un nekļūt par pirkumu upuri?

Iepirkšanās ir viena no ikdienas aktivitātēm, kas ir gan nepieciešamība, gan arī izklaide. Kā izrādās, daudzi no mums laiku pa laikam pakļaujas impulsīvai iepirkšanās vēlmei, kas ilgtermiņā var radīt negatīvu ietekmi uz finansiālo stāvokli un dzīves kvalitāti. Šajā rakstā mēs izpētīsim impulsīvās iepirkšanās būtību, iemeslus, un kā Tu vari kontrolēt šo tendenci.

18.09.2023.

Afirmācijas jeb mērķtiecīga domāšana bagātības virzienā

Nauda mūsdienu dzīvē spēj nodrošināt teju visu - komfortu, drošību, izklaides iespējas un daudz ko citu. Vairums no mums ilgojas pēc finansiālās stabilitātes un bagātības, kas ir pilnīgi pašsaprotami. Tomēr daudziem šķiet, ka naudu piesaistīt ir ļoti sarežģīti, bet kā ir patiesībā? Šajā rakstā apspriedīsim afirmācijas - spēcīgu rīku, kas var palīdzēt veicināt Tavu turību, piesaistot vairāk naudas.