Jautā uzņēmēji - vai ir iespējams finansēt apgrozāmos līdzekļus?

Ja Tu esi uzņēmējs kuram rūp sava uzņēmuma attīstība , iespējams, arvien vairāk izjūti tendenci, ka pircēji labprāt norēķinās ar pēcapmaksu. Lai darījumi notiktu pēc iespējas veiksmīgāk, jārēķinās arī ar tiem nosacījumiem, ko piedāvā pircēji. Bieži tās ir situācijas, kad ir izrakstīts pēcapmaksas rēķins, bet apgrozāmie līdzekļi nepieciešami jau tagad. Šādiem scenārijiem ir noderīgi zināt, kādas iespējas var piedāvāt FAKTORINGS.

KAS IR FAKTORINGS?

Faktorings ir izdevīgs risinājums īstermiņa apgrozāmo līdzekļu palielināšanai - tas ir kā kredīts uzņēmumiem, bet par nodrošinājumu tiem kalpo vēl negūtā peļņa - izrakstītie rēķini. Plašāk skaidrojot, tas ir tirdzniecības finansēšanas veids, kura galvenais uzdevums ir nodrošināt klientus ar apgrozāmajiem līdzekļiem, kā pakalpojums, kas radīts uzņēmuma naudas plūsmas uzlabošanai, un tā pamatā ir naudas prasījumu (debitoru parādu) nodošana faktoringa uzņēmumam (bankai vai līzinga kompānijai), saņemot tūlītēju apmaksu. Šajā finansēšanas risinājumā tiek ņemtas vērā abas puses - gan debitora, gan uzņēmuma finansiālie rādītāji.

Izmantojot faktoringu, ir iespēja uzlabot naudas plūsmu un finanšu rādītājus, palielināt konkurētspēju un produkcijas realizācijas apjomus, piedāvājot saviem debitoriem elastīgākus apmaksas termiņus. Tāpat arī uzlabot pircēju maksāšanas disciplīnu, iegūt pircēju kredītspējas vērtējumu un mazināt risku, nodrošināties pret zaudējumiem ārvalstu (Eiropas, ASV) debitoru maksātnespējas gadījumā (debitoru risku apdrošināšana).

Pieredzē dalās Artūrs Ķēniņš, uzņēmuma RRK BŪVE tehniskais direktors: “Izmantojot faktoringu, lielākais ieguvums ir iespēja paredzēt katra konkrētā darījuma procentus, ar ko rēķināmies pie ikmēneša izpildes, tādējādi skaidri varam paredzēt savus izdevumus. Katram darījumam ir arī konkrēts termiņš, ar kuru rēķinās arī pasūtītājs. Ja tiek izmantots kredītlimits, tad pasūtītāji bieži vien šo situāciju izmanto un pavelk garumā apmaksu, jo zina, ka uz spēles ir tikai apakšuzņēmēja vārds un nauda. Savukārt faktoringa gadījumā arī pasūtītājs ir kā iesaistītā puse un ir motivēts ievērot termiņus.”

“Naudas apgrozījums un naudas plūsma ir ļoti svarīga uzņēmuma izaugsmei. Pateicoties faktoringam, pēc izpildes saskaņošanas, pie finansēm tiekam 2 - 5 dienu laikā un varam veiksmīgi darboties tālāk. Kas vēl svarīgi - visām šīm darbībām un skaņojumiem iespējams sekot savas faktoringa kompānijas izveidotajā kontā un saprast kādā statusā ir darījums”, turpina Artūrs.

KĀ TAS NOTIEK DZĪVĒ?

Piemērs. Uzņēmums pārdod produkciju ar atlikto maksājumu vairākiem klientiem. Tālāk uzņēmums nodod vēl neapmaksātos rēķinus faktoringa pakalpojumu sniedzējam - bankai vai nebanku kredītdevējam, pēc tam faktoringa pakalpojumu sniedzējs uzņēmumam samaksā avansu - 80 līdz 95 procentus no rēķinu kopējās summas.  Kad pēc kāda laika visi klienti ir veikuši maksājumus, faktoringa pakalpojumu sniedzējs samaksā atlikušo rēķinu summu (kopējā summa mīnus avanss), atņemot procentus par pakalpojuma sniegšanu.

 1. solis. Pārdevējs pārdod preci vai sniedz pakalpojumu Pircējam.
 2. solis. Faktoram tiek iesniegta Pircējam izrakstītā rēķina kopija.
 3. solis. Faktors apmaksā pārdevēja rēķinu līdz 90 % no rēķina summas.
 4. solis. Pircējs 100 % apmērā, noteiktā termiņā Faktoram pārskaita rēķina summu.
 5. solis. Faktors samaksā pārdevējam atlikušo rezervi no rēķina summas.


FAKTORINGA VEIDI

Faktoringu iedala divos veidos - klasiskajā faktoringā un rēķinu finansēšanā.

KLASISKAIS FAKTORINGS

 • Līgums ir saistošs un tam ir vajadzīgs laiks;
 • Iespējams, ir jāmaksā līguma maksa;
 • 70-90% no konta ir priekšapmaksas, pārējā summa paliek rezervē, līdz faktūrrēķins tiek atmaksāts faktoringa sniedzējam;
 • Visi rēķini nonāk faktoringā;

RĒĶINU FINANSĒŠANA

 • Lielākā dala norēķinu pakalpojumu sniedzēju nodrošina ļoti ātru pierakstīšanās procesu;
 • Nav gada maksas;
 • Tiek finansēts 100% rēķina summas, jāmaksā tikai rēķina apstrādes maksa (t.i. pakalpojuma maksa)
 • Var izvēlēties, kurus rēķinus finansēt

Altero.lv finanšu salīdzināšanas platformas līdzdibinātājs Artūrs Kostins: “Faktoringa pakalpojumu sniedz gan banku, gan nebanku kredītdevēji, taču būtiski ir atrast uzņēmumam izdevīgākos piedāvājumus un nosacījumus, lai izvērtētu potenciālās iespējas un ieguvumus. Altero.lv ir 17 partneri, kas piedāvā finansējumu uzņēmumiem, un no tiem 5 - faktoringu vai rēķinu finansēšanu.

Izmanto Altero.lv salīdzināšanas platformas iespējas un izvēlies izdevīgāko piedāvājumu tieši savam uzņēmumam.

Covid-19 ietekme uz nekustamā īpašuma nozari

Artūrs Kostins aicināja ciemos “Interbaltija” valdes locekli un Rīgas vērtēšanas nodaļas vadītāju, Marku Tarvidu, lai apspriestu esošo situāciju nekustamo īpašumu tirgū. Kas šobrīd ir izdevīgāk - pirkt vai pārdot?

Country manager for Lithuania

Fastest growing FinTech start-up in Baltics, whose team has a strong background in banking, finance and IT field. Altero is an automated platform, where customers can receive within a short period of time several lenders offers in one place. Altero.lv launched its platform in June 2016 and since then we have served more than 100 000 clients and over all there have been granted 91 million EUR via Altero platform within Latvian and Lithuanian market together. This year we are expanding to Estonia.

Nekustamais īpašums: Pirkt vai pārdot krīzes laikā? Raidījums Intelligence of MONEY

21. maijā plkst. 17:00 raidījumā 'Intelligence of MONEY' pie Artūra Kostina viesosies Marks Tarvids, SIA “INTERBALTIJA” Valdes loceklis / Rīgas vērtēšanas nodaļas vadītājs, lai pastāstītu par nekustamā īpašuma tirgu COVID-19 laikā, un sniegtu atbildes uz aktuāliem jautājumiem.

Covid-19 ievieš jaunus noteikumus finanšu tirgos

Ceturtdien, uz kārtējo “Intelligence of MONEY” raidījumu, Artūrs Kostins aicināja Guntaru Pupeli. Stundas laikā eksperti apsprieda veiksmīgas investēšanas pamatprincipus un atbildēja uz jautājumu “Kur labāk ieguldīt naudu Covid-19 laikā?”