Altero aktualitātes

28.08.2023.

TOP 5 personīgo finanšu aplikācijas

Vai esi kādreiz  skatījies uz savu bankas konta atlikumu mēneša beigās un domājis: "Kur pazūd visa mana nauda?!" Labā ziņa ir tāda, ka Tu pavisam noteikti neesi tāds vienīgais! Mēs visi kaut reizi dzīvē esam saskārušies ar šādu situāciju, taču risinājums ir pavisam vienkāršs - budžeta plānošana. Tieši budžets un tā plānošana ļauj rūpīgāk sekot līdzi tam, kur aizplūst Tava nauda. Lūk, piecas personīgo finanšu aplikācijas, kas, mūsuprāt, padara budžeta pārvaldības procesu daudz ērtāku un vienkāršāku:

02.10.2023.

Naudas maģija. Kā piesaistīt un vairot naudu savā maciņā

Mēdz teikt, ka nauda ir enerģija un tā dod spēku, tāpēc pret to jāizturas ar cieņu - lai tā vairotos un “neaizplūstu” no Tevis. Savukārt, naudas maku var uzlūkot par ko vairāk, kā tikai aksesuāru. Tas var būt spēcīgs rīks, kas var piesaistīt un palielināt Tavu bagātību. Lai uzspīdētu veiksme, der ievērot dažus pamatprincipus. Šeit ir daži ieteikumi, kā padarīt savu naudas maku par efektīvu naudas magnētu un tās noturētāju..

25.09.2023.

Impulsīvie pirkumi - kā nosargāt savu budžetu un nekļūt par pirkumu upuri?

Iepirkšanās ir viena no ikdienas aktivitātēm, kas ir gan nepieciešamība, gan arī izklaide. Kā izrādās, daudzi no mums laiku pa laikam pakļaujas impulsīvai iepirkšanās vēlmei, kas ilgtermiņā var radīt negatīvu ietekmi uz finansiālo stāvokli un dzīves kvalitāti. Šajā rakstā mēs izpētīsim impulsīvās iepirkšanās būtību, iemeslus, un kā Tu vari kontrolēt šo tendenci.

18.09.2023.

Afirmācijas jeb mērķtiecīga domāšana bagātības virzienā

Nauda mūsdienu dzīvē spēj nodrošināt teju visu - komfortu, drošību, izklaides iespējas un daudz ko citu. Vairums no mums ilgojas pēc finansiālās stabilitātes un bagātības, kas ir pilnīgi pašsaprotami. Tomēr daudziem šķiet, ka naudu piesaistīt ir ļoti sarežģīti, bet kā ir patiesībā? Šajā rakstā apspriedīsim afirmācijas - spēcīgu rīku, kas var palīdzēt veicināt Tavu turību, piesaistot vairāk naudas.

11.09.2023.

Vai aizņemties naudu no draugiem un ģimenes locekļiem?

Naudas aizdošana draugiem vai ģimenes locekļiem ir diezgan izplatīta prakse, ko cilvēki izmanto, lai palīdzētu saviem tuvākajiem finansiālās grūtībās. Šāds labvēlīgs nodoms var stiprināt attiecības, taču tas var būt arī riskants solis, ja netiek ņemti vērā daži svarīgi aspekti. Kādi ir iespējamie riski un ieguvumi, aizņemoties naudu no draugiem un ģimenes locekļiem?

04.09.2023.

Kabatas nauda bērnam. Vai tā ir nepieciešama?

Budžeta plānošana ir svarīgs iemaņu kopums, kas bērnam palīdz mācīties atbildību un finansiālo disciplīnu jau no agra vecuma. Vecāki, piešķirot kabatas naudu, dod bērniem lielisku iespēju apgūt šīs prasmes. Šāds sākotnējs budžeta plānošanas process var sastāvēt no izvēles, piemēram, vai tērēt piešķirto naudu našķiem vai izvēlēties kaut ko vērtīgāku, piemēram, zoloģiskā dārza apmeklējumu nedēļas nogalē. Šāda pieredze ne tikai māca rūpīgi plānot bērna izdevumus, bet arī palīdz attīstīt prioritāšu noteikšanas prasmes un saprast, cik svarīgi ir ietaupīt naudu ilgtermiņā, lai sasniegtu savus mērķus un vēlēšanās. Kabatas nauda ir lielisks veids, kā sagatavot bērnus finansiālajai neatkarībai un atbildībai, kas būs noderīga viņu nākotnē. Kas un kā vecākiem būtu jāmāca saviem bērniem, lai tie mācētu veiksmīgāk rīkoties ar naudu?

17.08.2023.

Digitālie maki - Tava nākotnes finanšu pārvaldība

Maksājumu tehnoloģijas neapšaubāmi ir viens no virzieniem, kas strauji attīstās digitālajā pārmaiņu laikmetā. Līdz ar tehnoloģiju progresu un mainīgajiem patērētāju paradumiem, digitālie maksājumi aizvien vairāk pārņem mūsu ikdienu. Ievērojamākais jomas sasniegums ir digitālie maki jeb e-maki. Kādas ir digitālo maku priekšrocības un, kāpēc ir vērts apsvērt sava iemīļotā maciņa nomaiņu uz digitālo risinājumu?

14.08.2023.

Kas jāņem vērā, braucot ar elektroskūteri?

Elektroskūteris kļūst arvien populārāks, ne tikai kā sporta vai atpūtas līdzeklis, bet arī kā ikdienas pārvietošanās rīks pilsētvidē. Pērn nomas skūteru skaits pieaudzis gandrīz četras reizes un unikālo pakalpojumu lietotāju skaits sasniedzis aptuveni 200 000. Taču Ceļu satiksmes drošības direkcijas reģistrēto negadījumu statistikā ar elektroskūteriem redzams, ka aizvadītajā gadā Rīgā negadījumos cietuši 235 braucēju, bet gadu iepriekš 135 braucēji*.

04.08.2023.

Drošības spilvens - kāpēc to vajag?

Statistika liecina*, ka gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju cenšas veidot uzkrājumus, taču dara to neefektīvi. Naudas uzkrājumi ir viens no nākotnes stabilitātes un drošības garantiem, kas var ne tikai palīdzēt pārvarēt neparedzētas situācijas, bet arī sasniegt kādu konkrētu mērķi, kura īstenošanai ir nepieciešama lielāka naudas summa vai uzkrājums.