5 lietderīgi padomi kā uzlabot savu kredītreitingu

Kas ir kredītreitings un kāpēc tas ir nozīmīgs faktors aizņemoties.

5 lietderīgi padomi kā uzlabot savu kredītreitingu

Kas ir kredītreitings?
Kredītreitings ir kredītspēju novērtējums, kura pamatā ir klienta kredītvēsture. Tas ir uz datiem balstīts aprēķins, kuru izmanto bankas un kredītu iestādes, izsniedzot aizdevumu, lai novērtētu aizņēmēja kredītrisku.

Kāpēc kredītreitings ir svarīgs?
Kredītreitings ir būtisks rādītājs, kas atspoguļo aizņēmēja finanšu stāvokli un kredītu uzticamību. Labāks kredītreitings var palīdzēt iegūt labākus nosacījumus aizņēmumiem, kredītiem vai pat hipotēkai. Ja Jūs vēlaties uzlabot savu kredītreitingu, šeit ir 5 noderīgi padomi, kas Jums var palīdzēt:

  • Savlaicīga esošo rēķinu atmaksa - vienkāršs, bet būtisks solis kredītreitinga uzlabošanai ir rēķinu un jau esošo aizdevumu savlaicīga atmaksa. Maksājumu nokavēšana vai aizmirsts rēķins var negatīvi ietekmēt Tavu kredītvēsturi un kredītreitingu.
  • Esošo parādsaistību nokārtošana - tas attiecas uz jebkuriem nokavētiem maksājumiem un arī uz esošajiem aizdevumiem. Ja Tev ir vairāki kredīti, tad ir lietderīgi padomāt par to apvienošanu vienā. Pārkreditācija sniedz iespēju mainīt atmaksas nosacījumus (zemāku procentu likmi, ērtāku atmaksas grafiku u.c.).
  • Izvairies no pārmērīgas aizņemšanās - izvērtē atbildīgi savas aizņēmumu vajadzības un centies ierobežot pārmērīgu aizņemšanos. Aizņemies tikai tad, kad tas ir nepieciešams, un pārliecinies, ka spēsi atmaksāt kredītu laikā.
  • Stabili ienākumi - jo ilgāk strādā savā šī brīža darba vietā, jo vairāk tas liecina par stabiliem ienākumiem un mazākiem riskiem. Ņem vērā, ka bezdarbnieka pabalsts kreditoru acīs nav stabils ienākumu avots, savukārt pensija ir. Periods, par kādu tiek vērtēti aizņēmēja ienākumi, parasti ir seši mēneši, taču atsevišķos gadījumos, kad, piemēram, ienākumi ir svārstīgi, ienākumus var vērtēt par ilgāku laika posmu.
  • Sava budžeta plānošana - sava budžeta plānošana palīdzēs sekot līdzi Taviem ienākumiem un izdevumiem un palīdzēs plānot arī izdevumus aizdevumu atmaksai un uzkrājuma veikšanai.

! Rūpīgi pārdomā galvošanu par citu cilvēku. Ja šī persona mēdz kavēt maksājumus – tas var atstāt negatīvu ietekmi uz kredītvēsturi.

Kur pārbaudīt savu kredītreitingu?
Privātpersonām un juridiskām personām ir pieejama informācija par savu kredītvēsturi. Ir vairāki veidi, kā noskaidrot savu kredītvēsturi:

  • Latvijas Bankas Kredītu reģistrā - tiek vāktas ziņas par fizisko un juridisko personu kredītsaistībām, saņemtajiem un sniegtajiem galvojumiem un to pieļautajiem maksājumu kavējumiem. Pārskatā ir ziņas gan par jūsu spēkā esošajām saistībām (saņemtiem kredītiem un garantijām) un sniegtajiem galvojumiem, gan tām saistībām, kuras ir izbeigušās pēdējo 10 gadu laikā.
  • Kredītu informācijas birojā - Latvijā darbojas vairāki šādi biroji. Privātpersonas var pārbaudīt savu kredītvēsturi tiešsaistē www.manakreditvesture.lv, autorizējoties ar savu interneta banku. 
  • Uzņēmumu kredītspējas kalkulators - ir rīks tiešsaistē, ko izstrādājis Kredītu informācijas birojs sadarbībā ar Finanšu nozares asociāciju. Kalkulators dod uzņēmumiem iespēju iepazīties ar provizorisku aprēķinu par sava uzņēmuma aizņemšanās iespējām. 

! Atcerieties, ka kredītreitinga uzlabošana nav ātrs process, tas prasa laiku un pacietību. Ar atbildīgu finanšu vadību un savlaicīgiem maksājumiem Jūs varat pakāpeniski uzlabot savu kredītreitingu un iegūt labākas finanšu iespējas nākotnē. Sāciet šos soļus jau šodien un virzieties pretī finansiālai stabilitātei!

 

Izvēlies sev izdevīgāko OCTA piedāvājumu.

OCTA salīdzinājums kopā ar Altero 3 min laikā

Aprēķināt cenu
02.10.2023.

Naudas maģija. Kā piesaistīt un vairot naudu savā maciņā

Mēdz teikt, ka nauda ir enerģija un tā dod spēku, tāpēc pret to jāizturas ar cieņu - lai tā vairotos un “neaizplūstu” no Tevis. Savukārt, naudas maku var uzlūkot par ko vairāk, kā tikai aksesuāru. Tas var būt spēcīgs rīks, kas var piesaistīt un palielināt Tavu bagātību. Lai uzspīdētu veiksme, der ievērot dažus pamatprincipus. Šeit ir daži ieteikumi, kā padarīt savu naudas maku par efektīvu naudas magnētu un tās noturētāju..

25.09.2023.

Impulsīvie pirkumi - kā nosargāt savu budžetu un nekļūt par pirkumu upuri?

Iepirkšanās ir viena no ikdienas aktivitātēm, kas ir gan nepieciešamība, gan arī izklaide. Kā izrādās, daudzi no mums laiku pa laikam pakļaujas impulsīvai iepirkšanās vēlmei, kas ilgtermiņā var radīt negatīvu ietekmi uz finansiālo stāvokli un dzīves kvalitāti. Šajā rakstā mēs izpētīsim impulsīvās iepirkšanās būtību, iemeslus, un kā Tu vari kontrolēt šo tendenci.

18.09.2023.

Afirmācijas jeb mērķtiecīga domāšana bagātības virzienā

Nauda mūsdienu dzīvē spēj nodrošināt teju visu - komfortu, drošību, izklaides iespējas un daudz ko citu. Vairums no mums ilgojas pēc finansiālās stabilitātes un bagātības, kas ir pilnīgi pašsaprotami. Tomēr daudziem šķiet, ka naudu piesaistīt ir ļoti sarežģīti, bet kā ir patiesībā? Šajā rakstā apspriedīsim afirmācijas - spēcīgu rīku, kas var palīdzēt veicināt Tavu turību, piesaistot vairāk naudas.