Kādu remontu var īstenot ar 3 000 EUR, 10 000 EUR un 15 000 EUR budžetu?

Kādi ir visbiežākie iemesli, kāpēc mēdzam aizņemties? TOP trijnieka augšgalā pārliecinoši ierindojas mājokļa remonts, tam seko automašīnas iegāde un kredītu apvienošanas izmaksas, liecina kredītu salīdzināšanas platformas Altero.lv dati. 10,8% Altero.lv klientu pērn dzīvokļa remontā plānoja investēt virs 9 000 EUR, un 3,9% pat virs 15 000 EUR, savukārt, vidējā patēriņa kredīta summa mājokļa remontam 2018.gadā bija 3114 eiro.

Kādu remontu var īstenot ar 3 000 EUR, 10 000 EUR un 15 000 EUR budžetu?

Par katru no šīm summām ir iespējams veikt mājokļa remontu. Saprotams, ka neviens vēl nav atcēlis likumu "jo vairāk līdzekļu, jo iespaidīgāks remonts", taču, izvirzot pareizās prioritātes un sastādot reālu vēlmju sarakstu, arī par 3 000 EUR iespējams paveikt pietiekami daudz, lai pēc mājokļa remonta sajustu reālu ieguvumu un gandarījuma sajūtu. Galu galā, īstā "māksla" ir panākt maksimālu efektu ar minimāliem līdzekļiem, kas nereti pat kļūst par pozitīvu izaicinājumu. 

Interjera dizainere Inese Jansone un Altero.lv vadītājs Artūrs Kostins. 

"Remonta izmaksas var pārsniegt viena Latvijas iedzīvotāja vidējo algu, līdz ar to, ir divas iespējas - veidot uzkrājumu vai saņemt patēriņa kredītu. Lai veiksmīgāk uzsāktu remontu, remonta izmaksas ir rūpīgi jāsaplāno, un noteikti arī jāsalīdzina kredīta izmaksas, lai nepārmaksātu", saka Altero.lv vadītājs Artūrs Kostins.

Domājot par remontu, vienmēr aktuālais jautājums ir "ar ko sākt?" Interjera dizainere Inese Jansone iesaka vispirms skaidri apzināties kāds ir remontam atvēlētais budžets. Pēc tam jāsāk domāt par to, kādas ir vēlmes un vajadzības, kas, pie nosacījuma, ka budžets remontam ir ierobežots, noteikti savā starpā būs jāsabalansē. Piemēram, apzinoties, ka vajadzība ir jauns grīdas segums, savas vēlmes varēsim izpaust, izvēloties tā materiālu un krāsu, jeb - toni, kas ir ļoti svarīgi, jo tieši izvēlētais remonta pamata tonis ir tas, pie kā "pieturēties" visa labiekārtošanas un remonta laikā, lai nenovirzītos no pareizā "kursa". Trešais lielais solis ir atrast un izvēlēties labus un uzticamus meistarus. Skaidrības labad jāatzīmē, ka meistariem vienmēr jāplāno papildu budžets. 

Taču, atbildot uz jautājumu "ar ko sākt?", atbilde vienmēr būs - ar dārgākajām un pamatīgākajām pozīcijām. Griesti, sienas, grīdas, nepieciešamības gadījumā, piemēram, logu nomaiņa utt. Ja skatāmies no telpu perspektīvas - tad tā būs virtuve un vannas istaba, ko lietojam ļoti intensīvi, un kur taupīt nebūtu ieteicams. 

 

Par piemēru ņemts standarta vienas/ divu istabu sērijveida projektu dzīvoklis, kas iepriekš remontu piedzīvojis aptuveni pirms 10 gadiem. Ko šādā dzīvoklī var paveikt ar trīs dažādiem budžetiem un dažādās platībās, konsultē interjera dizainere Inese Jansone www.inesejansone.com

3 000 EUR

SIENAS. Jāsāk ķerties pie galvenajām pozīcijām, piemēram, sienām. Ja tās nav taisnas, tad atbilstošākais variants būtu jaunu tapešu līmēšana, savukārt, ja tās ir taisnas, tad var izvelēties krāsošanu ar ūdensnoturīgu krāsu. 

GRĪDAS. Lai nomainītu grīdas, budžets ir par mazu, tomēr, vienmēr var nomainīt paklājus. Ja dod priekšroku paklājiem, jāskatās, lai to toņi atbilst kopējam plānotajam interjera konceptam.

DĪVĀNA FAKTORS. Ideāli, ja dzīvojamā istabā iespējams nomainīt dīvānu, kas telpai piešķirs "jaunu elpu", jo tieši dīvāns ir tas, kas dzīvojamā istabā uzskatāms par centrālo punktu. Tomēr jāatceras, ka tam jābūt ierobežotā budžetā - aptuveni līdz 800 euro. Ja jauna dīvāna iegāde tomēr nav iespējama, esošā dīvāna vecos spilvenus var nomainīt pret jauniem. Vēl jāņem vērā, ka šādā gadījumā arī kopējais istabas koncepts būs jāpielāgo esošā dīvāna toņiem un stilam.

APGAISMOJUMS. Noteikti jānomaina vecais apgaismojums - parasti tā ir viena no dārgākajām izmaksām, kas, protams, atkarīgs no apgaismojuma daudzuma. Šeit lieti var nodērēt jaunpienācējs Latvijas tirgū - IKEA, kas piedāvā pietiekami simpātiskas alternatīvas dārgiem dizaina gaismekļiem. 

FOTO AKCENTI. Tā kā šāda - salīdzinoši maza budžeta ietvaros, lielākā daļa līdzekļu jāvelta galvenajām pozīcijām, dizaina elementiem atliek maz. Interjera dizainere iesaka pie sienām pielikt bildes, skaistos un klasiskos rāmjos (melns, balts), kas telpu atsvaidzinās un arī neizmaksās pārāk dārgi.   

EKONOMISKĀS BET SIMPĀTISKĀS ŽALŪZIJAS. Pēdējā lieta, ko šajā summā var iekļaut, ir žalūzijas. Žalūziju izmaksas būs mazākas nekā tās, kas būtu jāvelta aizkariem, jo tie, kā zināms, izmaksā dārgi.

10 000 EUR

SIENAS. Par šādu summu var izlīdzināt sienas, līdz ar to, arī nokrāsot jebkurā tonī, kāds katram patīk vislabāk. Šāds risinājums arī būs ērts ilgtermiņā, kad būs vēlme mainīt interjeru un tās atkal var pārkrāsot. Svarīgi arī, ka krāsotas sienas ir ērtas ikdienas kopšanā.

GRĪDAS. Iespējams nomainīt grīdas segumu - ar šādu budžetu var atļauties skatīties uz parketu, jo, ja labi pameklē, tad pietiekami kvalitatīvu parketa segumu var atrast, sākot no 30 EUR kvadrātmetrā.

VIRTUVES IEKĀRTA. Var domāt par virtuves iekārtas nomaiņu. Svarīgi atrast labus meistarus, jo meistara augstā cena var būt maldinoša, tas ne vienmēr nozīmē kvalitāti.  

VANNAS ISTABAS FLĪZES. Iekārtojot vannas istabu - vislielākā uzmanība jāpievērš grīdas flīžu kvalitātei un meistaram, kas tās uzliks. Tehniku var piemeklēt tādu, kādu sirds kāro, jo ir pieejami daudz labu budžeta variantu.

NEIZMIRSTI PAR LOGIEM. Ja dzīvoklī nav nomainīti vai apsildīti logi, tad noteikti kāda budžeta summa jāvelta tiem. Tas pats attiecas uz radiatoru nomaiņu, jo, bieži vien, vecie radiatori savu funkciju tik labi vairs nepilda. 

IZMANTO ATLIKUMU GUDRI. Atlikusī budžeta daļa jāvelta: guļamistabas gultai un drēbju skapim, viesistabas dīvānam un plauktiem, aizkariem vai žalūzijām. Arī dekorācijām plauktos vai uz sienām - dārga glezna nesanāks, bet vienmēr var izlīdzēties ar skaistu foto gleznu melnā vai baltā rāmi, kas piestāvēs jebkuram interjeram. Kā arī, telpu dzīvīgāku vienmēr padara dažādi telpaugi.

Trīs istabu dzīvoklim iespējas nedaudz samazinās, jo, līdz ar telpu platības palielināšanos, palielinās arī to aprīkošanas izmaksas. Praktiski, var paveikt to pašu ko divu istabu dzīvoklī, bet, visticamāk, veiksmīgi jāatrod kompromisi starp dažādiem risinājumiem. Piemēram, ja ir vēlme ieguldīt kvalitatīvā parketā, sienu taisnošanu var aizstāt ar tapešu līmēšanu utt. 

15 000 EUR

"Ja remontam paredzēta šāda summa, vairāk kā abos iepriekšējos budžetos, būtu jāietur stingra disciplīna, jo novirzoties no plāna, viegli var iztērēties spontānos pirkumos vai izvēlēties neatbilstošus risinājumus. Piemēram, vai būtu prātīgi par 1000 eiro nopirkt gleznu? Ja par 15 000 tiks remontēts vienas istabas dzīvoklis, tad  - jā, bet, ja mājoklis plašāks, tad labāk naudu ieguldīt kvalitatīvā parketā, nomainīt logus, radiatorus utml.," iesaka interjera dizainere.  

GUDRIE KOMPROMISI. Par šādu summu, pareizi saliekot akcentus un rūpīgi plānojot, var pilnībā izremontēt vienas/ divu istabu dzīvokli, kā arī, veikt pamatīgu remontu 3 istabu dzīvoklī, tajā iekļaujot arī kādu dārgāku ekstru.

INDIVIDUĀLAS MĒBELES. Tas, ko vēl papildu jau iepriekš minētajiem risinājumiem 3 000 un 10 000 EUR budžetos, var paveikt par 15 000, ir ieguldīt individuāli izgatavotās mēbelēs, kas vienmēr būs laba investīcija. Šādas individuāli dizainētas un izgatavotas mēbeles visbiežāk izmanto vannas istabām un priekšnamiem, kur nereti nepieciešami risinājumi nestandarta izmēriem. 

UNIKĀLI DIZAINA ELEMENTI. Vēl līdzekļus 15 000 EUR budžeta ietvaros var izmantot kādā unikālā un neatkārtojamā dizaina risinājumā, kāds būs tikai Jūsu mājoklī. Par piemēru dizainere min sienas panelējumu - sienas apdari ar dažāda materiāla paneļiem. Piemēram, koku, laminātu, audumu utt. Šis ir veids kā izveidot oriģinālu dizainu, un, kas svarīgi - tas būs modē vienmēr un mājokli padarīs unikālu.  
City24.lv

Izvēlies sev izdevīgāko OCTA piedāvājumu.

OCTA salīdzinājums kopā ar Altero 3 min laikā

Aprēķināt cenu
17.04.2023.

7 vērtīgi ieteikumi ceļošanai bez robežām

Par ceļošanu bez robežām sapņo daudzi, tādēļ, lai Tavs nākamais ceļojums būtu ne tikai pozitīvām emocijām un piedzīvojumiem bagātāks, bet arī maciņam izdevīgāks, pieredzējušie ceļošanas entuziasti Ivars un Lelde ir gatavi padalīties ar vērtīgiem ieteikumiem!