Jautājumi un atbildes

Finansējums uzņēmumiem

Kas ir finansējums uzņēmumiem?

Uzņēmumu finansēšanas risinājumu ir daudz un līdz ar to Altero.lv finanšu salīdzināšanas platformā Tev ir iespēja tās salīdzināt un izvēlēties savam mērķim un iespējām atbilstošāko no tiem. Pieejamie finansējuma risinājumi – kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu, auto kredīts un līzings, rēķinu finansēšana (faktorings), iepirkumu finansēšana, kredīts bez ķīlas, pūļa finansējums.

Kādiem kritērijiem ir jāatbilst manam uzņēmumam, lai saņemtu finansējuma piedāvājumu?

Altero.lv sadarbojas ar vairākiem partneriem, kur katram ir sava kredītpolitika un finansēšanas veidi. Lai saņemtu bez ķīlas aizdevumu, minimālās prasības: uzņēmuma ekonomiskās aktivitātes periodam jābūt vairāk nekā 3 mēneši un minimālais apgrozījums mēnesī – 3000 EUR. Lai saņemtu aizdevumu pret nekustamā īpašuma ķīlu, katrs gadījums tiek skatīts individuāli. Jebkurā gadījumā droši pildi pieteikumu Altero.lv, lai noskaidrotu kādas ir Tava uzņēmuma iespējas saņemt finansējumu uz doto brīdi.

Kredītu salīdzināšanas pieteikums

Kas ir Altero.lv?

Altero.lv ir finanšu salīdzināšanas platforma kurā, aizpildot vienu pieteikumu, Tu varēsi bez maksas saņemt individuālus kredītu piedāvājumus no bankām un citiem aizdevējiem, apdrošināšanas piedāvājumus un salīdzināt banku un finanšu tehnoloģiju uzņēmumu norēķinu kontu izmaksas. Altero finanšu salīdzināšanas platforma Tev palīdzēs ietaupīt vērtīgo laiku un, iespējams, pat vairākus tūkstošus eiro.  

Kā darbojas kredītu salīdzināšana?

Tiklīdz Tu aizpildīsi kredītu salīdzināšanas pieteikumu Altero.lv mājas lapā, Tev tiks izveidots virtuāls profils, kurā varēsi apskatīt saņemtos kredīta piedāvājumus. Informāciju par kredītdevēju lēmumiem saņemsi arī savā e-pastā. Profilā Tu varēsi salīdzināt dažādu kredītdevēju piedāvājumus, izvēlēties labāko un noformēt kredītu, balstoties uz pieejamo summu, ikmēneša maksājumu, procentu likmi, kredīta saņemšanas ātrumu, ērtumu un citiem ieguvumiem.

Kā notiek pieteikšanās kredītam?

Lai saņemtu kredītu, Tev ir jāaizpilda pieteikums Altero.lv mājas lapā un jāpievieno konta izraksts. Tas aizņems tikai piecas minūtes. Lēmumu par kredīta piešķiršanu Tu saņemsi stundas laikā. Lēmuma pieņemšanas laiks ir atkarīgs no katra kredītdevēja atsevišķi. Tev tiks izteikti kredīta piedāvājumi, no kuriem izvēlēsies sev visatbilstošāko. Pēc tam atliek tikai parakstīt līgumu ar kredītdevēju un kredīts tiks pārskaitīts uz Tavu kontu. Izņēmuma gadījumos kredītdevēji patur sev tiesības atteikt kredītu.

Cik ilgā laikā ir iespējams saņemt lēmumu par kredīta piešķiršanu?

Aptuveni stundas laikā saņemsi jau pirmās atbildes. Pēc tam atliek tikai parakstīt līgumu ar kredītdevēju un saņemsi naudu savā kontā.

Vai pieteikuma iesniegšana un izskatīšana ir maksas pakalpojums?

Altero.lv gan kredīta pieteikuma iesniegšana, gan tā izskatīšana ir BEZ MAKSAS.

Kādas bankas un kredītdevēji sadarbojas ar Altero.lv?

Altero.lv sadarbības partneri ir: TFBank AB, PrivatBank AS, InCredit Group SIA, Aizdevums.lv SIA, Holm Bank Latvia SIA, Primero Finance AS, mogo AS, Renti AS, IPF Digital Latvia SIA (Credit24), Ferratum Bank p.l.c, NORD līzings SIA, Grand Credit SIA, VIA SMS SIA, UAB Blender Lithuania Latvijas Fililale, OC Finance SIA (Moneza), MC Finance AS, West Kredit AS, Latvijas Hipotēka SIA, Hipocredit AS, ERST finance AS, Capitalia SE, Flexidea SIA, EstateGuru Latvia SIA, Agrocredit Latvia SIA, SIA LendSecured, UAB SME Finance, SIA Factris LV1, SIA Crowdestor SME, Expobank AS, DelfinGroup AS, ViziaFinance SIA

Vai es varu pārdomāt pēc tam, kad esmu iesniedzis Altero.lv pieteikumu par kredīta piešķiršanu?

Jā. Aizpildot pieteikumu Altero.lv, Tu tikai pieprasi kredītu piedāvājumus. Kredīts tiek izmaksāts tikai tad, ja izvēlēsies sev izdevīgāko piedāvājumu un paraksti līgumu ar kredītdevēju.

Vai, aizpildot pieteikumu Altero.lv, man rodas kredītsaistības?

Nē. Aizpildot Altero.lv pieteikumu Tev nerodas nekādas saistības. Mēs Tev esam radījuši ērtu kredītu salīdzināšanas portālu, kur, aizpildot vienu pieteikumu, Tu saņemsi individuāli izteiktus kredītu piedāvājumus, balstoties uz pieteikumā norādīto informāciju.

Kredītu veidi

Kas ir patēriņa kredīts?

Patēriņa kredīts sniedz iespēju paveikt nepieciešamo jau tagad, bet norēķināties pakāpeniski. Tas ir paredzēts visdažādākajiem gadījumiem, kad nepieciešami papildu naudas līdzekļi, piemēram, sadzīves tehnikas iegādei, mācību vai medicīnisko pakalpojumu apmaksai, pirmās iemaksas veikšanai jaunas automašīnas iegādei, mājokļa remontam un citiem mērķiem. Patēriņa kredīts tiek piešķirts bez ķīlas. Izvērtējot iespējas saņemt kredītu, kredītdevējs vērtēs aizņēmēja ikmēneša ienākumu apjomu un stabilitāti. Kredītdevēji var ņemt vērā arī esošo kredītu apjomu un kredītvēsturi.

Kas ir auto kredīts un līzings?

Auto līzings dod iespēju braukt ar jauno auto jau šodien un maksāt par to pakāpeniski. Tu vari iegādāties gan pilnīgi jaunu auto, gan lietotu, kā arī daži kredītdevēji piedāvā kredītu vai līzingu motociklu un citas tehnikas iegādei. Parasti tiek nodrošināts finansējums auto iegādei līdz pat 100% apmērā no tā tirgus vērtības un pārsvarā nav nepieciešama ķīla un KASKO nav obligāta. Lielākoties auto būs iespējams iegādāties 30 dienu laikā pēc kredīta saņemšanas, un auto jau uzreiz būs Tavā īpašumā. Aizpildot pieteikumu, pastāv iespēja, ka aizdevēju piedāvājumiem būs atšķirīgi nosacījumi attiecībā uz auto reģistrāciju, ķīlu un KASKO. Šie nosacījumi ir atkarīgi no auto cenas un piedāvātā aizdevuma procentu likmes. Līdz ar to, aizpildot vienu pieteikumu, salīdzināsi gan auto kredīta, gan auto līzinga piedāvājumus.

Kas ir pārkreditācija?

Pārkreditācija ir iespēja refinansēt (pārkreditēt) savu esošo kredītu pie cita kredītdevēja ar jauniem un labākiem noteikumiem, piemēram, samazināt ikmēneša maksājumu, iegūt zemāku procentu likmi, zemākas kredīta apkalpošanas izmaksas, pagarināt atmaksas termiņu. Šī ir iespēja saņemt izdevīgākus kredīta nosacījumus.

Kas ir kredītu apvienošana?

Kredītu apvienošana ir iespēja apvienot vairākus kredītus vienā. Apvienojot savus esošos kredītus, Tev būs iespēja veikt vienu ērtu un mazāku ikmēneša maksājumu nevis vairākus, saņemt labākus kredīta nosacījumus un pagarināt kredīta atmaksas termiņu.

Kas ir online kredīts?

Online kredīts ir kredīts, kuru iespējams noformēt interneta vidē – ātri un ērti. Online kredīts būs ērts risinājums gadījumos, kad steidzami nepieciešami papildus naudas līdzekļi, piemēram, lai apmaksātu negaidītus rēķinus vai iegādātos ikdienā nepieciešamu elektroierīci. Lai nebūtu jāvēršas bankā, kurā kredīta izsniegšanas process var būt sarežģītāks un laikietilpīgāks, ir izstrādāts naudas kredīts internetā jeb online kredīts. Piedāvātā kredīta summa ir no 50 EUR līdz pat 1000 EUR. Maksimālais kredīta atmaksas termiņš – līdz pat 36 mēnešiem. Ir iespējams veikt lielākas iemaksas un bez maksas atdot kredītu pirms termiņa. Kredīts tiks pārskaitīts uz aizņēmēja bankas kontu 15 minūšu laikā.

Cik lielu kredīta summu ir iespējams saņemt?

Kredīts ir pieejams no 500 EUR līdz pat 25 000 EUR. Piedāvātā aizdevuma summa ir atkarīga no aizņēmēja ienākumu apmēra. Lai noskaidrotu, cik lielu summu vari aizņemties, Tev ir jāaizpilda pieteikums, kurš pēc tam tiks nosūtīts kredītdevējiem izvērtēšanai. Katram kredītdevējam atšķiras kārtība, kādā tie izvērtēs Tavu pieteikumu, tas nozīmē, ka arī kredītdevēju piedāvājumi var atšķirties. Katrs kredītdevējs var piedāvāt atšķirīgu kredīta summu un nosacījumus.

Cik liels ir kredīta termiņš?

Kredīta termiņš ir no 3 līdz pat 84 mēnešiem.

Kādas ir iespējamās procentu likmes?

Kredīta procentu likme ir atkarīga gan no Tava izvēlētā kredīta veida, gan no konkrētā kredītdevēja. Patēriņa kredīta procentu likmes ir no 7,9% līdz 40% gadā, auto līzinga: no 6,9% līdz 40% gadā. Pārkreditācijas procentu likmes tiek piedāvātas, sākot no 7,9% gadā. Piedāvātā procentu likme ir atkarīga no Taviem ienākumiem, kredītvēstures un jau esošajām saistībām.

Kas ir kredīts uzņēmumiem?

Kredīts uzņēmumiem ir paredzēts juridiskajām personām gadījumos, kad ir steidzami nepieciešams kredīts savas komerciālās darbības nodrošināšanai. Izmantojot piešķirto kredītu, uzņēmumi var piedalīties lielos iepirkumos, piedalīties Eiropas Savienības finansētos projektos, palielināt pasūtījumu apjomu, turpināt nodrošināt uzņēmuma darbību apgrozāmo līdzekļu īstermiņa nepietiekamības gadījumā, vairāk nopelnīt, lielisks papildinājums bankas aizdevumam. Kredīts ir pieejams no 3000 EUR līdz pat 100 000 EUR. Kredīts ir pieejams gan ar ķīlu, gan bez tās.

Līguma parakstīšanas iespējas

Kādas ir līguma parakstīšanas iespējas?

Kredītdevēji Altero.lv platformā piedāvā kredīta līgumu parakstīt sekojošos veidos: attālināti, piemēram, ar elektroniskā paraksta palīdzību vai bankas konta identifikācijas starpniecību, ar bezmaksas kurjera piegādi visā Latvijas teritorijā, kā arī pie kredītdevēja filiālē.

Vai es varu parakstīt kredīta līgumu attālināti?

Jā, ir iespējams kredīta līgumu parakstīt attālināti gan ar bankas konta identifikāciju, gan ar elektroniskā paraksta palīdzību. Līguma parakstīšanas iespējas ir atkarīgas no izvēlētā kredītdevēja.

Kas jāzina par kredītiem

Kādas ir prasības, lai varētu pieteikties kredītam?

Kredīts ir pieejams no 18 gadu vecuma, un Tev jābūt regulāriem ienākumiem vismaz 200 EUR mēnesī pēc nodokļu nomaksas.

Cik ātri nauda tiek ieskaitīta kontā?

Tas atkarīgs no tā, kuras bankas kontā vēlaties saņemt kredītu. Piemēram, ja esi Swedbank vai SEB Banka klients, naudu savā kontā saņemsi 15 minūšu laikā pēc līguma parakstīšanas, ja citas bankas klients, tad tajā pašā vai nākošajā dienā.

Kādos gadījumos ir iespējams saņemt atteikumu?

Visbiežākie kredīta atteikuma iemesli ir negatīva atbilde no parādnieku reģistra par aizņēmēja kredītvēsturi vai arī nepietiekami ienākumi, lai spētu atmaksāt jau esošās saistības.

Vai es varu kredītu atmaksāt ātrāk?

Jā. Tev ir tiesības atmaksāt ātrāk kredītu, jo Tev pienākums ir maksāt procentus un citus maksājumus tikai par to laika posmu, līdz kuram Tu pilnībā nokārto savas kredīta saistības saskaņā ar kreditēšanas līgumu.

Protams, pirms tam iesakām sazināties ar savu aizdevēju.

Kā arī veicot lielākus ikmēneša maksājumus par kredītu, iesakām informēt kredītdevēju, lai iemaksātās summas starpību novirza pamatsummas atmaksai. To var izdarīt arī rakstiski, nosūtot e-pastu kredītdevējam. Protams, iesakām nepieciešamības gadījumā ar viņiem arī sazināties.

Vai ir iespējams saņemt auto kredīta un līzinga piedāvājumus juridiskām personām?

Jā, tas ir iespējams. Lai salīdzinātu auto kredīta un līzinga piedāvājumus, pieteikums ir jāaizpilda uz uzņēmuma īpašnieka vai paraksttiesīgās personas vārda un kā nodarbošanās jānorāda “uzņēmējs”. Ja būs nepieciešama kāda papildus informācija, Altero.lv klientu apkalpošanas speciālists ar Tevi sazināsies.

Vai auto iegādei izdevīgāk ir pildīt patēriņa kredīta vai auto kredīta un līzinga pieteikumu?

Ja plāno iegādāties auto un vēlies to reģistrēt uz sava vārda, tad Tev noteikti ir izdevīgāk pildīt auto līzinga un kredīta pieteikumu. Līdzko norādi, ka kredīta mērķis ir auto iegāde, Tu piedāvājumā saņemsi zemākas procentu likmes. Vienīgais, kas no Tevis tiks prasīts – piereģistrēt auto 30 – 60 dienu laikā (atkarīgs no kredītdevēja) uz sava vārda un nosūtīt kredītdevējam ieskenētu reģistrācijas apliecību.

Vai es varu apvienot vairākus ātros kredītus vienā kredītā?

Jā, Tev ir iespēja apvienot vairākus kredītus un maksāt vienu ikmēneša maksājumu pie viena kredītdevēja. Altero.lv sadarbības partneri piedāvā iespēju apvienot arī nebanku sektora kreditētājus un katram no tiem ir sava politika, kas nozīmē, ka katram ir savi nosacījumi, cik daudz kredītus tie ir gatavi apvienot un kādi būs kredīta nosacījumi (procentu likmes, aizdevuma periods). Ja Tev ir vairāki šie ātrie kredīti, droši aizpildi kredītu apvienošanas pieteikumu, jo tā ir iespēja samazināt ikmēneša maksājumus.

Vai ar sabojātu kredītvēsturi ir iespējams saņemt kredītu?

Altero.lv sadarbojas ar vairākiem aizdevējiem. Katram no viņiem ir sava kredītpolitika. Aizpildot pieteikumu Altero.lv Tev tieši būs iespēja noskaidrot, kāda Tev šobrīd ir iespēja saņemt kredītu, ņemot vērā Tavu kredītvēstures situāciju. Pieteikuma aizpildīšana nerada Tev saistības un pakalpojums ir bezmaksas.

Vai ir iespējams saņemt kredītu pret auto ķīlu?

Altero.lv sadarbojas ar vairākiem kredītdevējiem, tai skaitā arī ar auto līzinga uzņēmumiem, kuri var piedāvāt atgriezenisko līzingu. Šajā gadījumā droši pildi auto kredīta un līzinga pieteikumu un norādi informāciju par savu auto – auto marku, gadu un valsts reģistrācijas numuru. Ja būs nepieciešama papildus informācija, Altero.lv klientu apkalpošanas speciālists ar Tevi sazināsies.

Vai es varu saņemt kredītu, ja esmu pensionārs?

Jā. Kredīts tiek piedāvāts personām līdz 75 gadu vecumam.

Kā notiek pārkreditācija un kredītu apvienošāna?

Aizpildot pieteikumu Altero.lv, Tu saņemsi pārkreditācijas vai kredītu apvienošanas piedāvājumu. Tu izvēlies sev izdevīgāko no tiem un tālāk ar Tevi sazinās pats kredītdevējs. Katram kredītdevējam pārkreditācijas vai kredītu apvienošanas process atsķiras. Populārākais pārkreditācijas/ kredītu apvienošanas process ir sekojošs – Tu informē jauno kredītdevēju par esošo kredītu saistībām, paraksti līgumu ar viņu, un jaunais kredītdevējs veic pilnīgu kredītu apmaksu. Līdz ar to turpmāk Tu veic vienu ikmēnešā maksājumu jaunajam kredītdevējam.

Datu drošība

Vai Altero mājas lapa ir droša?

Altero.lv klientu dati tiek glabāti augstas drošības datu centros. Jebkura klientu informācija tiek pārsūtīta, izmantojot šifrētus kanālus. Kā arī Altero.lv tehniskā komanda nepārtraukti monitorē mājas lapas drošību.

Finansējums uzņēmumiem

Kas ir finansējums uzņēmumiem?

Uzņēmumu finansēšanas risinājumu ir daudz un līdz ar to Altero.lv finanšu salīdzināšanas platformā Tev ir iespēja tās salīdzināt un izvēlēties savam mērķim un iespējām atbilstošāko no tiem. Pieejamie finansējuma risinājumi – kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu, auto kredīts un līzings, rēķinu finansēšana (faktorings), iepirkumu finansēšana, kredīts bez ķīlas, pūļa finansējums.

Kādiem kritērijiem ir jāatbilst manam uzņēmumam, lai saņemtu finansējuma piedāvājumu?

Altero.lv sadarbojas ar vairākiem partneriem, kur katram ir sava kredītpolitika un finansēšanas veidi. Lai saņemtu bez ķīlas aizdevumu, minimālās prasības: uzņēmuma ekonomiskās aktivitātes periodam jābūt vairāk nekā 3 mēneši un minimālais apgrozījums mēnesī – 3000 EUR. Lai saņemtu aizdevumu pret nekustamā īpašuma ķīlu, katrs gadījums tiek skatīts individuāli. Jebkurā gadījumā droši pildi pieteikumu Altero.lv, lai noskaidrotu kādas ir Tava uzņēmuma iespējas saņemt finansējumu uz doto brīdi.